Šramko: Každý z trojice top kandidátov na post šéfa RRZ má veľmi dobré predpoklady

Predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť Ivan Šramko.
Predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť Ivan Šramko. Foto: SITA/Branislav Bibel

Každý z trojice finalistov na post predsedu Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) má na túto funkciu veľmi dobré predpoklady. Tvrdí to súčasný šéf rady Ivan Šramko, ktorému funkčné obdobie skončilo ešte vlani v júni, ale pre nevymenovanie jeho nástupcu nadsluhuje už vyše roka. Šramko bol pritom sám jedným z členov výberovej komisie, ktorá v pondelok všetkých kandidátov na post šéfa rady vypočúvala a bodovala. Napokon bude na základe odporúčania komisie vláda vyberať jedného z trojice kandidátov Martin Šuster, Ján Tóth a Jarko Fidrmuc. Nového predsedu rady bude musieť schváliť parlament trojpätinovou väčšinou hlasov poslancov.

Dobrý príklad do budúcna

Ako citovala Šramka na sociálnej sieti RRZ, druhou dobrou správou z pondelňajšieho vypočúvania kandidátov bola ich samotná zostava. Z dvanástich sa napokon verejného vypočutia zúčastnili jedenásti a všetci mali podľa Šramka svoju kvalitu. „Prispelo to k vysokej úrovni výberového konania,“ uviedol šéf rady, ktorý pozitívne hodnotí aj fakt, že celý výber sa uskutočnil pred očami verejnosti a verí, že bude motiváciou aj pre výberové konania v iných verejných inštitúciách.

Najviac bodov získal Martin Šuster

Najviac bodov od výberovej komisie pritom po verejnom vypočutí dostal riaditeľ odboru výskumu Národnej banky Slovenska Martin Šuster, nasledoval ekonóm a člen ekonomického krízového štábu pri Ministerstve financií SR a Úrade vlády SR Ján Tóth. Prvú trojku v bodovaní výberovej komisie uzavrel Jarko Fidrmuc, profesor z katedry medzinárodnej ekonomickej teórie a politiky nemeckej Zeppelin University Friedrichshafen.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan ŠramkoJán TóthJarko FidrmuMartin Šuster
Firmy a inštitúcie RRZ Rada pre rozpočtovú zodpovednosť