Ste nezamestnaní a potrebujete peniaze? Vieme ako na to!

Peňaženka
Foto: Financer.com

BRATISLAVA 30. marca 2019 (VF/PR) – Určite sa zhodneme, že byť bez práce a tým pádom aj bez peňazí je dnes vyslovene nepríjemná záležitosť. Či ste dostali padáka alebo podali výpoveď z vlastnej vôle, strata práce mrzí a to najmä za predpokladu, že nemáte finančnú rezervu, ktorou by ste dokázali vykryť prichádzajúce finančne náročné obdobie. Pomôcť môže pôžička pre nezamestnaných.

Výhodná pôžička pre nezamestnaných

Prvou možnosťou ako sa dostať v prípade nezamestnanosti k peniazom je rýchla pôžička pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu. Viacerí z vás budú s určitosťou namietať, že z hľadiska finančnej gramotnosti nejde vôbec o šťastné rozhodnutie a pôžička v situácii bez peňazí je úplný nezmysel s vysokou mierou rizika ako pre vás, tak aj pre poskytovateľa pôžičky.

Súhlasíme. Tvrdiť opak by bolo klamstvo. Súčasná ponuka pôžičiek pre nezamestnaných však vytvára dostatok priestoru pre tých, ktorí vedia, že napríklad už o mesiac budú mať novú prácu s opätovným pravidelným príjmom, no nemajú žiadne peniaze v zálohe a nemôžu si dovoliť požičať si od rodiny či známych.

Nemôžete rátať s tým, že si požičiate rádovo tisícky eur. Budete sa musieť uskromniť s niekoľkými stovkami eur od nebankových spoločností. Súčasné úrokové sadzby sú momentálne nastavené pomerne nízko a pokiaľ máte istotu, že požičané peniaze dokážete už s novým príjmom o mesiac vrátiť, stojí za to nad rýchlou pôžičkou pre nezamestnaných aspoň uvažovať.

Využite to, v čom ste dobrí

Ste dobrí v matematike alebo chémii? Dorozumiete sa viacerými jazykmi? Ak ste nezamestnaní a máte viac voľného času, pokúste sa premeniť vaše vedomosti na peniaze. Ak budete dostatočne chcieť, môžete si v čase nezamestnanosti prilepšiť aj o niekoľko stovák eur mesačne.

Aj druhá vaša možnosť súvisí s dostatkom voľného času. Mnohí z nás žijú uponáhľaným životom, ktorý je plný pracovných povinností a na vlastné deti nám nezostáva žiaden čas. K našim deťom si však hľadáme opatrovateľky alebo babysitterky.

Rozhliadnite sa po možnostiach vo svojom okolí, opýtajte sa známych či nehľadajú opatrovateľky a premeňte svoj čas na peniaze. Miernou nevýhodou je, že táto práca sa nedá robiť dlhodobo a vyžaduje si obrovskú mieru dôveryhodnosti v očiach rodičov, ktorí vám zveria svoje deti.

Vyskúšajte promotérstvo

Dočasná nezamestnanosť vás môže priviesť k veľmi zaujímavej a čoraz vyhľadávanejšej činnosti, kde hľadajú tak mužov, ako i ženy. Stále je medzi nami veľa spoločností, ktoré pravidelne hľadajú ľudí na propagáciu svojich produktov.

Ide predovšetkým o distribúciu letákov a propagačných materiálov na rôznych veľtrhoch a výstavách alebo na obyčajnej ulici.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom