VÚB banka ku koncu septembra s poklesom zisku o takmer 41 %

|
Ilustračné foto SITA/Michal Burza

Deväťmesačný zisk VÚB banky klesol. Ako vyplýva z účtovnej závierky, kým ku koncu septembra minulého roka bola banka v pluse 86,8 mil. eur, tak ku koncu septembra tohto roka to bol zisk 51,5 mil. eur. Ide teda o medziročné zníženie o 40,7 %. Čisté úrokové výnosy sa znížili o 16,3 % na 210,5 mil. eur. Vyššia bola aj tvorba opravných položiek. Naopak, čisté výnosy z poplatkov a provízií sa zvýšili o 6 % na 96,1 mil. eur.

Banka veľmi pozorne monitoruje aktuálnu situáciu okolo pandémie ochorenia COVID-19 a hodnotí jej potenciálny vplyv na operácie, zverejňovanie, finančnú situáciu a výkonnosť banky. V súčasnosti je podľa vyjadrení VÚB banky stále veľmi ťažké predpokladať ďalší vývoj, ale snahou spoločnosti bude pristupovať k situácii obozretne, zohľadňujúc všetky dostupné informácie. „Napriek zlepšujúcemu sa sentimentu na svetových trhoch stále pretrvávajú obavy z druhej vlny choroby COVID-19,“ uvádza banka.

O spoločnosti

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie VÚB Všeobecná úverová banka