VÚB banka nevyplatí dividendy, sumu takmer 91,3 mil. eur ponechá v spoločnosti

||
Ilustračné foto VÚB

Vedenie VÚB banky prijalo rozhodnutie nevyplácať z minuloročného zisku dividendy. Pôvodne plánovala zo zisku vo výške 114,1 mil. eur dať akcionárom takmer 91,3 mil. eur. „Keďže všetci v súčasnosti čelíme mimoriadnej situácii, rozhodli sme sa tento rok nerozdeliť zisk medzi akcionárov a ešte viac takto posilniť kapitál banky pre prípadné ďalšie opatrenia a pomoc pre ľudí. Vnímame to aj ako zodpovedný a správny krok smerom ku klientom a celej krajine,“ povedal generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch.

Banka pritom posledné roky vždy vyplácala zo zisku dividendy. Návrh nevyplatiť zisk prednesú aj na odloženom valnom zhromaždení banky, ktoré sa z dôvodu aktuálnej situácie presunulo na 24. apríl 2020. „Sledujeme vývoj a keď to nebude stále možné, tak budeme riešiť náhradnú možnosť,“ doplnil hovorca VÚB banky Dominik Miša. Pôvodne sa malo valné zhromaždenie akcionárov konať 30. marca.

O spoločnosti

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander Resch
Firmy a inštitúcie VÚB Všeobecná úverová banka