Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VÚB
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto VÚB
4. 03. 2019 13:13 Aktuality od voFinanciach.skSITA

VÚB banka plánuje dať na dividendy cez 125 mil. eur

V minulom roku pritom banka vyplatila na dividendách 144,03 mil. eur.

VÚB banka z minuloročného zisku, ktorý bol vo výške 156,3 mil. eur, plánuje dať na výplatu dividend 80-percentný podiel. V peňažnom vyjadrení by tak malo ísť o sumu prevyšujúcu 125 mil. eur. Dividenda na každú akciu VÚB s menovitou hodnotou 33,20 eura bude vo výške 9,64 eura a na každú akciu VÚB s menovitou hodnotou 3,3 mil. eur vo výške 963,3 tis. eur.

Vyplýva to z návrhu na rozdelenie zisku, pričom valné zhromaždenie akcionárov bude o rozdelení rozhodovať 5. apríla. V minulom roku pritom banka vyplatila na dividendách 144,03 mil. eur, a to z dosiahnutého individuálneho zisku za rok 2017, ktorý bol na úrovni 160 mil. eur.

Ziskovosť klesla

Individuálny zisk banky vlani medziročne poklesol o 2,3 %. Celá skupina VÚB evidovala v minulom roku pokles čistého zisku o 8,4 % na 160,3 mil. eur. „Prostredie s nízkymi úrokovými sadzbami pretrvávalo aj v roku 2018 a zabránilo tomu, aby sa otočila dynamika čistých úrokových výnosov,“ uviedol vo výročnej správe predseda dozornej rady Ignacio Jaquotot.

Ziskovosť skupina bránila aj opatreniami v riadení nákladov. „Zvlášť pozitívne výsledky priniesla integrácia spoločností CFH a VÚB Factoringu do banky. Synergie nákladov, ktoré sme očakávali v horizonte troch rokov, boli takmer úplne dosiahnuté v prvom roku,“ uviedol vo výročnej správe generálny riaditeľ VÚB Alexander Resch.

O spoločnosti

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Odporúčané články

Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 % Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje Hanby Bratislavy: Schátranú nemocnicu v Starom Meste obnovujú za státisíce eur Exprezident by mal poberať výhody len z jednej funkcie, podľa OĽaNO je to neférové voči Slovákom Výdatné raňajky, večera o ôsmej, ale aj niečo na dobrú noc. Kedy a čo jedia cyklisti na Tour de France? Obžalovaný podnikateľ Marian K. sa na pojednávaní o miliónových zmenkách nezúčastní

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X