Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, euro, mince
Ilustračné foto. pixabay.com
26. 05. 2019 11:51 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Wüstenrot stavebná sporiteľňa sa plánuje viac zamerať na vklady

Spoločnosť má zároveň ambíciu zvýšiť svoje trhové podiely.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa plánuje v tomto roku ďalší rast úverov a aj vkladov. „Vzhľadom na veľmi dobrý vývoj v oblasti úverov v posledných rokoch sa spoločnosť chce v roku 2019 a v ďalších rokoch vo zvýšenej miere venovať rozvoju obchodu v oblasti vkladov,“ uviedla stavebná sporiteľňa Wüstenrot vo výročnej správe. Za týmto účelom firma podľa jej vyjadrení skvalitňuje svoje služby v oblasti vkladov.

S podporou marketingových nástrojov a skvalitňovaním odbytovej siete chce Wüstenrot stavebná sporiteľňa zvýšiť svoje trhové podiely. Na slovenskom trhu stavebného sporenia pôsobia tri stavebné sporiteľne. Najväčšou, so zhruba 90-percentným podielom, je Prvá stavebná sporiteľňa, ktorá zároveň na Slovensku pôsobí najdlhšie. Najmladším a zároveň najmenším konkurentom je ČSOB stavebná sporiteľňa.

V minulom roku dosiahla Wüstenrot stavebná sporiteľňa zisk po zdanení na úrovni 1,57 mil. eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom ho zvýšila o 11,1 %. Hlavným dôvodom bol podľa vyjadrení spoločnosti veľmi dobrý nový obchod v oblasti medziúverov. Spoločnosť eviduje rast zisku v posledných dvoch rokoch. Naposledy vykázala pokles zisku v roku 2016 a vtedy to odôvodnila hlavne vývojom úrokových sadzieb na bankovom trhu. Vtedy sa jej zisk prepadol takmer o 39 % na 917 tis. eur.

Celý rok 2018 sa niesol v duchu diskusií, analýz a odborných konzultácií možných dopadov navrhovaných legislatívnych zmien. Podarilo sa však podľa spoločnosti dosiahnuť kompromis. Vlani Wüstenrot stavebná sporiteľňa uzatvorila nové sporenia v objeme cieľových súm 313,15 mil. eur pri medziročnom náraste o 3,7 %. Vklady stúpli o 1,3 % na 118,63 mil. eur. Firma zároveň poskytla klientom nové stavebné úvery a medziúvery v objeme cieľových súm 114,61 mil. eur pri medziročnom poklese o 6,7 %.

Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993. Pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot. V decembri 2003 však VÚB banka predala skupine Wüstenrot svoj 50-percentný podiel v stavebnej sporiteľni. Rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v súčasnosti vlastní 100 % akcií vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni.

Odporúčané články

Novým členom predstavenstva spoločností Wüstenrot sa stal Marian Hrotka Wüstenrot poisťovňa počíta v tomto roku s rastom neživotného poistenia

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy treba odsúdiť, vyhlásil Danko počas výročia augusta 1968 Minimálna mzda by mala tvoriť 60 percent priemerného zárobku, Smer-SD predloží návrh zákona August 1968: Rusi nás dostali za necelých 10 hodín (komentár) Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Facebook najnovšie umožňuje obmedziť zber dát na cielenú reklamu, užívatelia môžu funkciu vypnúť Slovenské tenistky zabojujú o finálový turnaj Pohára federácie na domácej pôde proti Britkám

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X