Žiadnu ponuku stať sa ministrom financií som nedostal, vyhlásil Imrecze

František Imrecze
Šéf finančnej správy František Imrecze. Foto: SITA.

Prezident finančnej správy František Imrecze a zároveň údajný kandidát na post ministra financií, ak by sa súčasný šéf rezortu Peter Kažimír stal guvernérom centrálnej banky, hovorí, že o takejto alternatíve s nikým nerozprával.

Hoci špekulácie o prípadnej rošáde na pozícii ministra financií v médiách pokračujú, ich údajní aktéri ich bližšie nekomentujú. Minister financií Peter Kažimír, ktorý má vraj zálusk na kreslo guvernéra centrálnej banky, hovorí, že momentálne ho plne zamestnáva príprava rozpočtu a šéf finančnej správy František Imrecze, s ktorým sa údajne uvažuje na post ministra, tvrdí, že sa o takejto možnosti s nikým nebavil.

„Mediálne samozrejme tie informácie evidujem. Ja nemám informáciu o tom, že by súčasný minister financií oznámil termín svojho odchodu a ja som takúto ponuku nedostal, ani som o tom s nikým nerokoval. Ani s premiérom, ani so súčasným ministrom, ani s nikým iným,“ povedal na štvrtkovej tlačovej konferencii Imrecze.

Kažimír sa venuje rozpočtu

Samotný minister Kažimír sa pritom len tento týždeň vyjadril, že sa venuje príprave rozpočtu na nasledujúce obdobie a svoju údajnú snahu stať sa guvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) ďalej nekomentoval. „Po uhorkovej sezóne, ktorú tu máme za sebou, ktorú som s údivom sledoval v médiách mlčiac, vám odkazujem, že slúžim vlasti. Ja pracujem na rozpočte na najbližšie tri roky a vôbec to nie je jednoduché,“ vyhlásil.

Údajná snaha ministra financií Petra Kažimíra dostať sa na čelo NBS bola opäť medializovaná koncom júla, kedy o jeho plánoch písal denník SME. Podľa informácií denníka má Kažimír nahradiť súčasného guvernéra Jozefa Makúcha už koncom tohto roka po schválení rozpočtu na budúci rok. Makúchovi pritom končí funkčné obdobie až v roku 2021. Guvernéra vymenúva na návrh vlády a po schválení parlamentom do funkcie prezident.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NBS Národná banka Slovenska