Zisk skupiny AXA v Čechách a na Slovensku vzrástol o 60 %

AXA
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Michael Sohn

Objem aktív pod správou sa zvýšil o 2 %.

Finančná skupina AXA dosiahla v minulom roku v Čechách a na Slovensku zisk 15 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 60 %. “Nielenže sme v neživotnom poistení zaznamenali medziročný nárast predpísaného poistného o 12 %, ale podarilo sa nám aj prvýkrát od založenia neživotnej poisťovne dosiahnuť zisk,” povedal Sébastien Guidoni, finančný riaditeľ finančnej skupiny AXA pre ČR a SR. Objem aktív pod správou sa zvýšil o 2 % na 4,087 mld. eur.
Štruktúra produktov
V celkovej štruktúre produktov a služieb naďalej rastie význam segmentu rizikového životného a neživotného poistenia oproti sporiacim a investičným produktom. Nový obchod v segmente rizikového životného a neživotného poistenia vzrástol medziročne o 28 % a celkové poistné o 19 %. Podiel rizikového životného a neživotného poistenia na celkovej novej produkcii AXA v roku 2015 tak prekonal hranicu 45 %, zatiaľ čo v roku 2011 to bolo len 7 %.

“V roku 2015 sme potvrdili, že naša dlhodobá stratégia zamerania sa predovšetkým na krytie rizík v životnom a neživotnom poistení sa oplatí. Je to cesta, ako za súčasných trhových podmienok, kedy majú úrokové sadzby zásadný dopad na sporiace a investičné produkty, prinášať hodnotu našim klientom i akcionárom. Nemenej dôležité je tiež zvyšovanie produktivity, čo nám umožňuje modernizácia a digitalizácia našich interných procesov nielen v distribúcii,” hovorí Martin Vogl, generálny riaditeľ finančnej skupiny AXA pre ČR a SR.
O spoločnosti
AXA v Českej republike a na Slovensku pôsobí prostredníctvom penzijnej spoločnosti, životnej poisťovne, poisťovne so zameraním na neživotné poistenie, investičnej spoločnosti, na Slovensku ešte cez doplnkovú dôchodkovú spoločnosť a dôchodkovú správcovskú spoločnosť. Má viac ako 1,4 milióna aktívnych klientov a 520 zamestnancov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AXA