ZUNO banka ukončila pôsobenie na slovenskom trhu

Zuno
Ilustračné foto. Zuno

Nástupníckou bankou sa stala Tatra banka.

Slovenský bankový trh je o jednu banku menší. ZUNO banka definitívne ukončila svoje pôsobenie. Nástupníckou spoločnosťou sa stala Tatra banka, ktorá patrí rovnako ako ZUNO banka do finančnej skupiny Raiffeisen Bank International AG. „Do Tatra banky boli presunuté aj zostatky zo zrušených bežných účtov a integrovaní klienti s existujúcimi úverovými produktmi,“ uviedla hovorkyňa Tatra banky Zuzana Povodová.
Podmienky zostávajú platné
Úverové produkty boli podľa nej presunuté do Tatra banky aj s podmienkami, ktoré mali klienti dohodnuté v ZUNO. „Klientom sa nemení výška pravidelnej mesačnej splátky, deň splatnosti mesačnej splátky, výška úrokovej sadzby, výška mesačnej splátky poistného, dátum poslednej splátky, ani poplatok za Pôžičku Plus,“ konštatovalo Povodová. Zároveň dodala, že klienti, ktorí si nestihli previesť peniaze zo svojho účtu v ZUNO, o svoje úspory neprídu.
Banka odštartovala v roku 2010
Majiteľ ZUNO Bank AG, skupina Raiffeisen Bank International, sa rozhodol ukončiť činnosť banky v Českej aj Slovenskej republike s cieľom zjednodušiť štruktúru a odstrániť duplicitné aktivity na trhoch, kde skupina pôsobí. Pilotná prevádzka banky ZUNO odštartovala na Slovensku 1. augusta 2010, komerčnú prevádzku spustila 6. decembra 2010 a v polovici roka 2011 ju nasledovala Česká republika.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Tatra bankaZUNO banka