Volebná komisia nitrianskej župy si zvolila predsedníčku

Voľby
Foto: SITA/AP

NITRA 4. októbra (WEBNOVINY) – Predsedu a podpredsedu si v piatok zvolila volebná komisia Nitrianskeho samosprávneho kraja na svojom prvom zasadnutí.

Predsedníčkou komisie sa stala Renáta Klučárová, podpredsedom Zoltán Daniš (Smer-SD). Klučárová nereprezentuje žiadnu politickú stranu, je zamestnankyňou úradu kraja. Do komisie bola dodatočne vymenovaná preto, lebo komisia mala len štyroch členov, pričom minimálny počet je päť.

O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa bude v novembrových regionálnych voľbách uchádzať sedem kandidátov – Milan Belica, Tomáš Galbavý, Peter Oremus, Regan Belovič, Viliam Mokráň, Stanislav Kováč a Robert Dick. Poslancom sa chce stať 255 kandidátov. Bojovať budú o 54 poslaneckých kresiel.

Do 15. októbra zašle volebná komisia zoznam kandidátov podľa volebných obvodov Ústrednej volebnej komisii a obvodným úradom na území samosprávneho kraja. Volebná komisia kraja usmerňuje činnosť obvodných volebných komisií a okrskových volebných komisií, má rozhodovať o sťažnostiach na postup obvodných volebných komisií, preskúmať kandidačné listiny a registrovať kandidátov, zistiť a overiť celkové výsledky volieb v samosprávnom kraji.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan BelicaPeter OremusTomáš Galbavý