VOLEJBAL-EL: Hladká prehra Slovákov s Rumunskom

Volejbal

KONSTANCA 11. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom treťom zápase v A-skupine v rámci VII. ročníka Európskej ligy v rumunskej Konstanci v piatok s domácim výberom 0:3 (-21, -23, -18). Rumuni neprehrali ani v treťom svojom vystúpení v tejto prestížnej súťaži a sú suverénne na čele tabuľky A-skupiny. Slováci majú na svojom konte jedno víťazstvo a dve prehry. Odveta je na programe v sobotu opäť v Konstanci. V piatok večer o 20.30 h sa v Salamance začne súboj domáceho Španielska s Veľkou Britániou.

A-skupina:

KONSTANCA: Rumunsko – Slovensko 3:0 (21, 23, 18)

80 min, rozhodovali: Altiparmak (Tur.) a Michalinakis (Gréc.), 250 divákov

Zostava SR (podľa www.svf.sk): Bencz, Piovarči, Jakubov, Hukel, Lukáš Diviš st., Hollý, libero Ondrušek (Hriňák, Zaťko, Kriško, Martin Sopko st.)

Domáci volejbalisti získali prvé dva body zápasu a potom si mierny náskok udržiavali prakticky počas celého setu. Slováci sa do vedenia vôbec nedostali, ale držali s nimi krok až do stavu 18:18. Potom však Rumuni odskočili na 22:19 a bolo rozhodnuté. Ponúkanú šancu si už nenechali vziať a zásluhou víťazstva 25:21 sa ujali vedenia 1:0.

Na začiatku druhého dejstva sa viedli zverenci trénera Emanueleho Zaniniho, ale to trvalo iba chvíľu. Domáci volejbalisti sa však veľmi rýchlo opäť ujali taktovky a diktovali tempo hry. Postupne si vypracovali až štvorbodový náskok. Slovákom sa v závere podarilo znížiť na rozdiel jediného bodu, ale koncovka bola opäť v réžii domácich. Druhý set vyhrali 25:23 a viedli už 2:0.

Tretia časť už plne patrila rumunským volejbalistom. Tí súpera k ničomu nepustili a aj keď na začiatku poslednej tretiny setu svietil na ukazovateli skóre stav 17:16, pohodlne si ustrážili presvedčivé víťazstvo 25:18 a tým aj celkový triumf v zápase 3:0.

Hlas:

Emanuele Zanini, tréner SR (podľa www.svf.sk): „Robili sme veľké množstvo chýb, najmä na servise, ale to nie je až také dôležité. Horšie je, že nám padali na zem lopty zadarmo a je nemožné hrať takýmto spôsobom. Akceptujem, že máme mladý tím, ale zlyhávali sme v základnej abecede volejbalu. Je to údel získavania skúseností z medzinárodných zápasov. Na druhej strane som veľmi nahnevaný na skúsených hráčov, pretože namiesto aby pomohli, robili pravý opak. Je normálne, keď spraví chybu neskúsený hráč, skúsený si to však nemôže dovoliť. To je pre mňa nepochopiteľné a veľmi ma to hnevá.“