VOLEJBAL: Štvrťfinálové výsledky extraligy mužov

Bez názvu
V strede: Tomáš Kriško (VKP) počas volejbalovej extraligy mužov - štvrťfinále: VKP Bratislava - VK Nové Mesto nad Váhom Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 3. marca (WEBNOVINY) – Súhrn stredajších úvodných zápasov štvrťfinále (1. kolo) play-off extraligy mužov vo volejbale (hrá sa na 3 víťazstvá):

VK Ekonóm SPU Nitra – STU Bratislava 3:0 (20, 22, 22) – stav série 1:0

88 min, rozhodovali: Kováčik a Ivanka, 300 divákov

Prvý set bol jednoznačne v rukách domácich volejbalistov. V druhom a treťom dejstve sa rozhodovalo vo vyrovnanej koncovke, v oboch však napokon zaslúžene triumfovali domáci, ktorí výborne podávali a kvalitne bránili na sieti.

VŠK Púchov – Slávia PU MIRAD Prešov 3:2 (22, -16, -21, 17, 15) – stav série 1:0

127 min, rozhodovali: Hodoň a Sňahničan, 150 divákov

V Púchove sa hral bojovný zápas, ktorý začali lepšie domáci a vyhrali prvý set. V II. a III. sete začali domáci priveľa kaziť na servise a aj príjem podania sa zhoršil. To využili hostia, ktorí naopak nerobili nevynútené chyby a zaslúžene tieto dva sety vyhrali. Do štvrtého dejstva nastúpil Púchov s veľkým odhodlaním a celý set kontroloval – svojím nasadením a aj zlepšeným servisom a obranou na sieti. Rozhodujúci tajbrejk bol veľmi dramatický – domáci viedli až do stavu 10:10. Potom sa súperi „bili“ o každý bod, no šťastena sa napokon obrátila na stranu Púchovčanov.

VKP Bratislava – VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (31, 18, 20) – stav série 1:0

80 min, rozhodovali: Schimpl a Fatrdla, 100 divákov

Hráči VKP viedli v I. sete 20:16, ale hostia šnúrou 5 bodov otočili skóre, keď využili sériu chýb domáceho tímu. Potom sa obe družstvá striedali vo vedení, až kým sa v závere setu nepriklonilo šťastie na stranu VKP. Nové Mesto sa na začiatku II. setu pokúsilo o prevzatie taktovky, ale po chvíľke začali mať Bratislavčania prevahu a napokon dotiahli duel až do víťazného konca.

VK Chemes Humenné – VK Slávia Svidník 3:0 (25, 16, 18) – stav série 1:0

74 min, rozhodovali: Savka a Sluk, 350 divákov

V úvodnom sete Svidník zaskočil domácich Humenčanov a bojovným výkonom si vybudoval dokonca 6-bodový náskok (12:6). V koncovke sa ale nakoniec presadili domáci, ktorí zvíťazili 27:25. V ďalších dvoch setoch už hráči Chemesu postupne ovládli palubovku a potvrdili rolu favorita.