VOLEJBAL: Súhrn zápasov štvrťfinále extraligy žien

Bez názvu
Stredoeurópska volejbalová liga žien: VK Slávia UK Bratislava - VK Doprastav Bratislava Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 3. marca (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov stredajších druhých zápasov štvrťfinále (1. kolo) play-off slovenskej extraligy žien vo volejbale (hrá sa na 3 víťazstvá):

VK Spišská Nová Ves – VK Senica 0:3 (-14, -10, -23) – stav série 0:2

69 min, rozhodovali: Hank a Tiňo, 250 divákov

Prvé dva sety hrali domáce ustráchane a Seničanky boli jednoznačne lepšie. Hráčky Spišskej Novej Vsi sa osmelili až v záverečnom treťom sete, v ktorom najviac potrápili svoje súperky. Seničanky však vyhrali aj tretie dejstvo a získali druhý bod v štvrťfinálovej sérii hranej na tri víťazstvá.

UKF Nitra – ŠK ŽU Žilina 0:3 (-18, -17, -11) – stav série 0:2

67 min, rozhodovali: Vaško a Tomčáni, 100 divákov

Žilina podala v druhom štvrťfinálovom zápase play-off výborný výkon. Domáce hráčky svojim súperkám nestačili a duel prehrali hladko 0:3. Žilinčanky si víťazstvom vybojovali druhý bod v sérii hranej na tri víťazstvá.

MŠK Žiar nad Hronom – VK Slávia UK Bratislava 0:3 (-20, -14, -19) – stav série 0:2

64 min, rozhodovali: Matis a Matúš, 80 divákov

Volejbalistky Slávie bez problémov potvrdili úlohu favoritiek aj v druhom štvrťfinálovom zápase. Domáce v prvom a treťom sete dosť vzdorovali, ale skúsenosť a kvalita slávistiek slávili úspech. Bratislavské vysokoškoláčky potrebujú na postup do semifinále ešte jedno víťazstvo.