Volejbalistky Slavie porazili vo Vyzývacom pohári Limassol

Doprastav slavia
Sprava: Monika Rákošová zo Sláve EU a Tatiana Crkoňová z Doprastavu v treťom zápase finále play-off extraligy žien medzi VK Doprastav Bratislava - VK Slávia EU Bratislava. Bratislava, 25. apríl 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

LIMASSOL 14. novembra (WEBNOVINY) – Volejbalistky Slávie EU Bratislava prehrali v úvodnom zápase kvalifikačného druhého kola Vyzývacieho pohára na palubovke cyperského tímu TRB Danoi AEL Limassol 1:3.

Bratislavčanky majú pred domácou odvetou naďalej šancu na postup do šestnásťfinále súťaže, v ktorom by narazili v úvode decembra na albánsky tím Minatori Rreshen.

O osude prvého setu sa rozhodovalo v jeho závere. Od stavu 18:18 vyhrala Slávia EU jedinú loptu a prehrala prvé dejstvo 19:25. V druhom bol vyrovnaný len úvod, domáce potom na palubovke jasne dominovali. V treťom sete viedol slovenský tím 12:6 i 18:12, potom prehrával 20:22. Koncovka mu však patrila a vybojoval si ďalšie dejstvo. V ňom už jasne dominovali domáce hráčky.

Odveta je na programe v stredu 21. novembra o 17.00 h v bratislavskej hale Mladosť.

Výsledok – 2. kolo kvalifikácie Vyzývacieho pohára vo volejbale žien – prvý zápas:

TRB Danoi AEL Limassol (Cyp.) – Slávia EU Bratislava 3:1 (19, 12, -23, 18)

95 min, rozhodovali: Calleja (Malta), Omari (Alb.), 700 divákov.