Národné poľnohospodárske centrum vyplatilo z balíka pre pomoc potravinárom milióny eur, príspevky posiela čo najskôr

Jedlo, potraviny
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC), ktoré je administrátorom mimoriadnej pomoci pre potravinárov, vyplatilo už 6,3 milióna eur žiadateľom, ktorí splnili všetky kritéria. Pre potreby mimoriadnej pomoci bolo vyčlenených 8 miliónov eur.

Tento príspevok podľa informácií zverejnených agrorezortom pomôže aspoň trochu vykompenzovať vysoké náklady na energie, palivá a suroviny, preto NPPC príspevky rozposiela v čo najkratšom čase.

„O mimoriadnu pomoc požiadalo celkovo 440 subjektov, pričom iba 6 nebolo oprávnených na jej čerpanie. Z 90 žiadateľov, ktorých NPPC požiadalo dodatočne o doplnenie údajov, ostáva na doriešenie už len 20 takýchto subjektov,“ uviedol generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka.

Žiadatelia musia preukázať výšku tržieb za subjekt uchádzajúci sa o podporu. Tým, ktorí spĺňajú kritéria, NPPC rozposiela zmluvy. Finančná pomoc im bude poslaná po podpísaní zmluvy, následne môžu očakávať, že im vyplatia príspevok do konca septembra 2022.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Polovka
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRNárodné poľnohospodárske a potravinárske centrum