Európa bojuje s nedostatkom nových automobilov, ponuka ojazdených vozidiel klesá aj na Slovensku

Nové autá
Foto: ilustračné, gettyimages.com

Spomalenie výroby nových automobilov a neistá ekonomická situácia naprieč Európou výrazne ovplyvňuje aj trh ojazdených automobilov.

Ako vyplýva z údajov skupiny Aures Holdings, ktorá je prevádzkovateľom siete autocentier AAA Auto, len za posledný mesiac sa v ponuke objavilo o 27-tisíc automobilov menej ako v tom predošlom.

Na samotnom slovenskom trhu bolo v júli 2021 inzerovaných 42 618 ojazdených automobilov, čo je o 3 071 menej než v júni.

„Celý európsky trh bojuje s nedostatkom nových automobilov, čo podporuje dopyt po zánovných a ojazdených automobiloch. Na druhú stranu sa ale ponuka ojazdených áut na trhu zužuje, a aj keď ceny v lete rastú len mierne, na jeseň očakávame výraznejší nárast podporený prehĺbením nedostatku najžiadanejších ojazdených áut,“ uviedla generálna riaditeľka Aures Holdings Karolína Topolová.

Sieť autocentier jazdených vozidiel AAA Auto pôsobí na trhu už 29 rokov. Prevádzkuje sieť desiatok pobočiek na Slovensku, v Českej republike, v Poľsku a v Maďarsku. Je súčasťou skupiny Aures Holdings, ktorú vlastní britsko-poľský investičný fond Abris Capital Partners.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karolína Topolová
Firmy a inštitúcie AAA AutoAURES Holdings