Košický U. S. Steel podpísal prvý úver so zelenými záväzkami, nevyžaduje ručenie majetkom spoločnosti

U. S. Steel Košice
Budova košickej pobočky spoločnosti U. S. Steel. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer.

Spoločnosť U. S. Steel Košice (USSK) podpísala koncom septembra prvý úver so zelenými záväzkami na Slovensku vo výške 300 miliónov eur. Jeho signatármi sú okrem hutníckej firmy U. S. Steel Košice aj banky koordinované ING Bank N.V.

Oproti tradičným úverom je udržateľný úver naviazaný na záväzky v oblasti environmentálnej a sociálnej zodpovednosti vrátane každoročného znižovania emisií. Informovala o tom Ľubomíra Šoltésová z USSK.

Záväzok k plneniu cieľov

„Nezabezpečený úver nevyžaduje ručenie majetkom spoločnosti. Podmienky úverovej zmluvy nás zaväzujú plniť konkrétne ciele a hodnoty v oblasti udržateľnosti v súlade s korporačnou stratégiou,“ uviedla viceprezidentka U. S. Steel Košice pre financovanie Silvia Gaálová.

Nezabezpečenú udržateľnú revolvingovú úverovú zmluvu vo výške 300 miliónov eur uzavrela spoločnosť U. S. Steel Košice koncom septembra a nahradila tak predchádzajúcu úverovú zmluvu vo výške 460 miliónov eur, ktorá bola uzavretá 26. septembra 2018.

Zmluva s akordeónom

Nová úverová zmluva je uzavretá na obdobie piatich rokov, je platná do 29. septembra 2026 a zahŕňa aj takzvaný akordeón, ktorý umožňuje USSK požiadať o navýšenie úverového rámca o dodatočných 200 miliónov eur v priebehu prvých 12 mesiacov od uzavretia zmluvy.

Náklady súvisiace s čerpaním či nečerpaním úverovej zmluvy počas doby jej platnosti sa budú zvyšovať alebo znižovať v závislosti na dosahovaní troch cieľov udržateľnosti v oblasti globálnej uhlíkovej intenzity U. S. Steel, globálnej výkonnosti v oblasti bezpečnosti práce U. S. Steel a získaním certifikátu pre USSK od spoločnosti ResponsibleSteel™.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Silvia Gaálová
Firmy a inštitúcie U.S. Steel Košice