Priemyselná produkcia únie v novembri 2021 medzimesačne vzrástla o 2,5 %

práca, zamestnanie, priemysel
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Sezónne upravená priemyselná produkcia eurozóny v novembri medzimesačne stúpla o 2,3 percenta a v rámci celej Európskej únie sa zväčšila o 2,5 percenta. Medziročne však novembrová priemyselná výroba eurozóny klesla o 1,5 percenta a v rámci celej EÚ stagnovala.

Na Slovensku sa priemysel medzimesačne zväčšil viac ako priemer EÚ, a to o 3,5 percenta, a posilnil aj medziročne, a to o 4,3 percenta. Informoval o tom v stredu štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

V rámci členských krajín EÚ, z ktorých boli údaje dostupné, sa produkcia priemyselného odvetvia medzimesačne najviac zvýšila v Írsku (37,3 %), Poľsku (5,9 %) a v Českej republike (4,8 %). Najviac priemyselný sektor v novembri oproti októbru oslabil v Belgicku (-4,4 %), na Malte (-3,7 %) a v Luxembursku (-2,3 %).

V medziročnom porovnaní sa priemyselná výroba v novembri najviac zmenšila v Írsku (-30,4 %), na Malte (-7,8 %) a v Nemecku a Luxembursku (zhodne -2,5 %). Najviac sa priemyselná produkcia medziročne zväčšila v Litve (17 %), Poľsku (15,3 %) a v Bulharsku (13,3 %).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaEurostat