Spoločnosť Artra plánuje novú investíciu, staré budovy zbúra a výrobu sústredí do jedného areálu

Obuv, výroba obuvi, tenisky
Obuvnícka firma vo Veľkých Bieliciach vytvorí nové pracovné miesta. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Obuvnícka firma Artra chce sústrediť všetky svoje zložky do jedného areálu. V rámci svojho investičného zámeru chce vo výrobnom areáli vo Veľkých Bieliciach (okr. Partizánske) zbúrať niekoľko starších budov, ktoré získala do svojho majetku v tomto roku, a postaviť novú administratívnu budovu.

Plánujú zvýšiť výrobu

Investor zároveň plánuje kúpu nového veľkokapacitného stroja a nárast produkcie z 235-tisíc párov na 480-tisíc párov obuvi ročne. Zámer, ktorého finančné náklady odhadli na 2,5 milióna eur, už spoločnosť v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) predložila Ministerstvu životného prostredia SR.

Spoločnosť chce rekonštruovať objekty a vytvoriť tak podmienky pre zvýšenie produkcie na takmer pol milióna párov obuvi ročne.

Vzniknú nové pracovné miesta

„Predpokladá sa, že pre zabezpečenie prevádzky so zvýšenou kapacitou výroby bude potrebné navýšenie počtu zamestnancov o šiestich vo výrobe a o štyroch v administratíve. Dokopy sa teda vytvorí 10 nových pracovných miest v regióne,“ uviedol investor vo svojom zámere.

Firma pôsobí na trhu už bezmála 13 rokov, administratíva a vedenie spoločnosti však doteraz sídli v 10 kilometrov vzdialených Oslanoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ArtraMŽP Ministerstvo životného prostredia SR