Sulík avizuje príchod veľkých investorov, na východe Slovenska by mohli vzniknúť stovky pracovných miest

Podpredseda vlády SR a minister hospodárstva SR Richard Sulík.
Podpredseda vlády SR a minister hospodárstva SR Richard Sulík. Foto: SITA/Branislav Bibel

Na Slovensko by v blízkej budúcnosti mohli prísť veľkí investori. Na sociálnej sieti to naznačil minister hospodárstva Richard Sulík.

Potenciálne spomenul vznik až 2 000 pracovných miest. Prvá časť by mala smerovať do priemyselného parku v Rimavskej Sobote.

„Mám tam jedného investora vyhliadnutého, 800 až 1 000 pracovných miest, to keby klaplo, to by bolo výborné,“ uviedol minister bez ďalších podrobností.

Investícia pre východ Slovenska

Ďalšie pracovné miesta by podľa neho mohli vzniknúť v priemyselnom parku Valaliky južne od Košíc. Tento projekt má na starosti MH Invest II.

Podľa Sulíka majú v tejto lokalite rozpracovaného investora s vyše 1 000 pracovnými miestami. „Verte mi, na tomto robím, toto je moja osobná ambícia, aby sme na východ dotiahli pracovné miesta,“ povedal.

Strategický park na východe?

Ministerstvo hospodárstva SR dlhodobo komunikuje, že chce v najbližších rokoch pripraviť najmenej jeden strategický priemyselný park. Hovorilo sa o východnom Slovensku, konkrétnu lokalitu však rezort zatiaľ nepotvrdil.

Na otázky agentúry SITA, či teda strategický park vznikne v lokalite obce Valaliky uviedol iba toľko, že k téme plánuje tlačové besedu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie MH Invest IIMH Ministerstvo hospodárstva SR