Tesla zvoláva na opravu státisíce vozidiel, problémové sú zadné kamery aj predné kapoty

Tesla, USA
Foto: ilustračné, SITA/AP

Americký výrobca elektromobilov Tesla zvoláva v USA na opravu viac ako 475-tisíc vozidiel. Dôvodom sú možné problémy so zadnou kamerou, ktoré sa týkajú 356 309 áut Tesla Model 3 vyrobených v rokoch 2017 až 2020. Ďalších 119 009 vozidiel Tesla Model S spoločnosť zvoláva vzhľadom na problémy s prednou kapotou. Informuje o tom v piatok spravodajský portál BBC.

Podľa správy, ktorú Tesla tento mesiac predložila americkému Úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA), môže mať približne jedno percento zvolávaných vozidiel Model 3 problém so zadnou kamerou.

„Opakované otváranie a zatváranie veka batožinového priestoru“ môže spôsobiť nadmerné opotrebovanie kábla, ktorý zabezpečuje napájanie zadnej kamery, uviedla Tesla v hlásení. Zvolávacia akcia Modelu S sa týka vozidiel vyrobených v rokoch 2014 až 2021, ktoré majú problém so západkou kapoty.

Hrozí tak, že kapota sa môže nečakane otvoriť a brániť vodičovi vo výhľade. Tento problém môže podľa hlásenia nastať u asi 14 percent zvolávaných vozidiel Model S. Tesla tvrdí, že si nie je vedomá „nehôd, zranení alebo úmrtí“ súvisiacich s možnými nedostatkami.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Tesla