Trnavský Stellantis vyrobil štvormiliónte vozidlo, bol to elektrický Peugeot

Stellantis, F1 Holdings
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Trnavský Stellantis vyrobil v stredu štvormiliónte vozidlo. Ako automobilka informuje na sociálnej sieti, jubilejným automobilom bol plne elektrický Peugeot e-208 GT. Fabrika spustila sériovú výrobu 1. júna 2006.

Od svojho vzniku produkovala modely Peugeot 207, Citroën C3 Picasso, prvú generáciu Peugeot 208, modely Citroën C3 a druhú generáciu modelu Peugeot 208. Jeho súčasťou je aj prvá plne elektrická verzia e-208 s nulovými emisiami CO2.

Takmer dve tretiny výroby trnavského Stellantisu smerujú na trhy vo Francúzsku, Taliansku, Veľkej Británii, Španielsku a Nemecku. Vozidlá z Trnavy však putujú aj na cesty v krajinách Strednej a Južnej Ameriky, Oceánii, Austrálii, Izraeli, na Islande, v Japonsku, na Taiwane či na Novom Zélande.

Trnavská automobilka je lídrom vo výrobe malých vozidiel segmentu B-mainstream. Vlani vyrobila na Slovensku celkovo 338 050 automobilov. Jej tržby dosiahli 3,436 mld. eur. Fabrika vytvára do 4 200 pracovných miest. Stellantis vznikol v januári tohto roka spojením skupín Fiat Chrysler Automobiles FCA a Groupe PSA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie CitroënFiat Chrysler AutomobilesPeugeotStellantis