Bratislava predĺžila lehotu na pripomienkovanie novej električkovej trate

Bratislava, Petržalka
Pohľad na sídlisko Petržžalka, foto: SITA/Diana Černáková

Projekt II. etapy električkovej trate do Petržalky musia urobiť do roku 2023.

Hlavné mesto predĺžilo lehotu na pripomienkovanie Urbanistickej štúdie Centrálna rozvojová os Petržalky do 31. marca tohto roka. Centrálna rozvojová os Petržalky je definovaná koridorom budúcej električky ako súčasti nosného dopravného systému (v minulosti koridor pre metro), ale aj Chorvátskym ramenom. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla, bratislavský magistrát tak urobil pre vysoký záujem verejnosti.

Všetky pripomienky budú vyhodnotené

Pripomienky môžu občania a organizácie zasielať poštou na adresu Hlavné mesto SR Bratislava, Hlavná architektka, Primaciálne námestie č. 1, P.O. BOX 192, 814 99 Bratislava 1, prípadne mailom na adresu architekt@bratislava.sk a do predmetu je potrebné uviesť UŠ Petržalka.

Po 31. marci mesto všetky pripomienky vyhodnotí a ak pripomienka nebude môcť byť z nejakého dôvodu akceptovaná, jej autori budú pozvaní na rokovacie konanie. Vyhodnotenie pripomienok následne sprístupnia na internetovej stránke hlavného mesta www.bratislava.sk, na stránke www.participacia-petrzalka.bratislava.sk aj na podstránke hlavnej architektky Bratislavy Ingrid Konrad.

Trať má pomôcť doprave

Predĺženie električkovej trate až po Janíkov dvor vo veľkej miere odbremení súčasnú dopravu v najväčšej mestskej časti Petržalke. Nová električková trať bude dlhá 3,8 km a bude mať sedem zastávok v úseku od Rusovskej cesty po Janíkov dvor cez centrálnu petržalskú os. Súbežne s radiálou chcú vybudovať cyklotrasy, cesty i chodníky k zastávkam.

Predpokladané náklady na projekt sú 114 miliónov eur s DPH. Projekt II. etapy električkovej trate do Petržalky musia urobiť do roku 2023, dovtedy trvá oprávnené obdobie pre financovanie projektov z európskych zdrojov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom