Bratislavská Petržalka chce vybudovať nový parkovací dom pre rezidentov, spustila online hlasovanie (foto)

Parkovací dom v Petržalke

V bratislavskej Petržalke chcú postaviť parkovací dom, rozhodnú o ňom obyvatelia. Mestská časť na sociálnej sieti vyzýva obyvateľov okolitých ulíc, aby vyjadrili svoj názor.

„Na Vavilovovej alebo Jungmannovej ulici by už čoskoro mohol vyrásť úplne nový komerčný garážový dom, umiestnený na jednom z existujúcich parkovísk,“ uvádza Petržalka časť a dodáva, že parkovací dom by rozšíril kapacity parkovacích plôch pre autá v tejto extrémne vyťaženej lokalite o desiatky nových miest bez toho, aby im musela ustúpiť okolitá zeleň, chodníky, ihriská či iný verejný priestor.

Štyri alternatívy

Nakoľko mestská časť vníma rozdielne názory na projekt, ktorý pochádza ešte z roku 2014, do rozhodovania o jeho finálnej podobe chce spolu s magistrátom Bratislavy zapojiť aj miestnych obyvateľov, ktorých sa to týka najviac.

„Pre obyvateľov dotknutých lokalít sme preto pripravili nové online hlasovanie, v ktorom si môžu vybrať zo štyroch alternatív,“ vysvetľuje samospráva. Prvou alternatívou je štvorposchodový garážový dom na Vavilovovej, v ktorom pribudne 163 parkovacích miest, druhou je trojposchodový garážový dom na Jungmannovej, ktorý prinesie 200 nových miest.

Parkovací dom v Petržalke

Treťou možnosťou je štvorposchodový garážový dom na Jungmannovej s 300 novými miestami a poslednou možnosťou je nesúhlas s výstavbou, teda žiadne nové parkovacie miesta.

Parkovací dom v Petržalke

Obyvatelia dostanú unikátne identifikátory

Do prvého petržalského online hlasovania sa môže zapojiť všetkých 2 425 obyvateľov Vlasteneckého námestia, Vavilovovej a Jungmannovej ulice, ktorí k 30. septembru 2021 dovŕšili vek 18 rokov a zároveň majú trvalý pobyt v Petržalke.

Unikátne identifikátory potrebné k hlasovaniu im pošle mestská časť poštou. Podrobnosti o všetkých možnostiach, potrebné informácie, ako aj pravidlá hlasovania či návod, ako hlasovať, nájdu na adrese.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Magistrát hl. m. SR BratislavaMiestny úrad Petržalka