Eurostat: Ceny bytov a rodinných domov sa na Slovensku zvýšili o 7 %

Budovy, fasáda, bytový dom
pixabay.com/ilustračné foto

Obytné nehnuteľnosti v eurozóne aj v celej EÚ v druhom kvartáli medziročne zdraželi o 4,3 %

Ceny obytných nehnuteľností, čiže bytov a rodinných domov, v eurozóne aj v rámci celej Európskej únie v druhom kvartáli tohto roka v medziročnom porovnaní stúpli zhodne o 4,3 percenta. Medzikvartálne ceny obytných nehnuteľností v eurozóne aj v celej EÚ v druhom štvrťroku posilnili zhodne o 1,4 percenta. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Na Slovensku sa ceny bytov a rodinných domov v druhom kvartáli tohto roka medziročne zvýšili o 7 percent a oproti predchádzajúcemu štvrťroku stúpli o 1,2 percenta. V rámci krajín EÚ, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, ceny obytných nehnuteľností medziročne najviac posilnili v Slovinsku (13,4 %), Írsku (12,6 %), Portugalsku (11,2 %) a Maďarsku (10,4 %). Medziročný pokles cien obytných nehnuteľností evidovali vo Švédsku (-1,7 %) a v Taliansku (-0,2 %).

Medzikvartálne sa ceny obytných nehnuteľností v druhom štvrťroku tohto roka najviac zvýšili v Slovinsku (4,2 %), na Malte (3,2 %) a v Lotyšsku a Rumunsku (zhodne 3,1 %). Medzikvartálny pokles cien bytov a rodinných domov evidovali iba v Chorvátsku (-0,2 %).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Eurostat