Firma Borisa Kollára chce na vrcholovej stanici lanovky na Novej holi postaviť reštauráciu

Nová Hoľa
Lyžiari na vrcholovej stanici lanovky na Novej Holi. Foto: archívne, SITA/ Michal Svítok

Na vrcholovej stanici sedačkovej lanovky na Novej holi nad obcou Donovaly má vyrásť reštaurácia s otvorenou terasou. Podľa zámeru, ktorý predložila spoločnosť Goimpex Bratislava a.s. patriaca Borisovi Kollárovi na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), má ísť o účelový objekt vyššej vybavenosti s celoročnou prevádzkou pre rýchle občerstvenie. Investor predpokladá náklady približne 700-tisíc eur. Hlavným cieľom je vytvorenie sociálno-hygienického zázemia pre návštevníkov a lyžiarov vo vrcholovej časti rekreačného areálu.

Dva varianty stavebného riešenia

Predkladateľ v máji predložil dva varianty stavebného riešenia reštaurácie. Jednopodlažný objekt nadväzuje na vrcholovú stanicu sedačkovej lanovky, pričom pozdĺž neho je navrhnutá otvorená terasa s prístupom zo stanice a voľným nástupom na zjazdovku.

V reštaurácii by mali pracovať šiesti zamestnanci. Okrem vlastného objektu reštaurácie projekt rieši aj zásobovanie vodou, kanalizáciu a čističku odpadových vôd tejto časti rekreačného areálu. Predpokladaná výstavba by mala prebiehať od mája do októbra budúceho roka.

Na vrchole nie sú sociálne zariadenia

Vybudovanie reštaurácie a sociálnych zariadení na koncovej stanici je v územnom pláne obce. „V roku 2006 sa schválil doplnok, takže už 13 rokov je to v územnom pláne,“ uviedol pre agentúru SITA starosta obce Donovaly Miroslav Daňo s tým, že na vrchole nie sú sociálne zariadenia, ktoré by mali byť samozrejmosťou.

Boris Kollár je podľa obchodného registra jediným akcionárom Goimpexu Bratislava.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Kollár
Firmy a inštitúcie Goimpex Bratislava a.s.