Najvyššou budovou na Slovensku je už Eurovea Tower, po dokončení bude mať viac ako 160 metrov

Eurovea Tower
Foto: jtre.sk

Prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower v Bratislave prekonal po dokončení 38. nadzemného podlažia výšku 125 metrov a stal sa najvyššou budovou na Slovensku.

Ako informuje developer projektu JTRE v tlačovej správe, stavba bude mať po dokončení 47 nadzemných podlaží a výšku 168 metrov. Najvyšší bod by mala dovŕšiť do konca tohto roka. Za mrakodrap sa podľa medzinárodne uznávaných kritérií považuje budova s výškou aspoň 150 metrov.

Bytové podlažia každých 11 dní

Výstavba pokračovania komplexu Eurovea sa začala koncom roka 2019. „Začiatkom nasledujúceho roka postupovala vŕtaním pilót, na jar pribudol prvý žeriav a dôležitý míľnik prišiel na rad v septembri 2020, keď sa tri dni nepretržite betónovala základová doska mrakodrapu,“ priblížil investor s tým, že následne začala veža rásť do výšky.

„Po dokončení podnože s 15-metrovými nosnými stĺpmi v tvare V pribúdajú štandardné bytové podlažia v priemere každých 11 dní,“ dodal s tým, že aktuálne budované poschodie zobrazuje digitálny displej na šplhacom debnení.

Pribudne vizuálne dielo

Okrem mrakodrapu tvorí projekt Eurovea 2 rozšírenie nákupného centra Eurovea, rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova X, Pribinova Y a podzemné garáže.

„Súčasťou výstavby v rámci mestskej štvrte Eurovea City pri Dunaji je aj predĺženie nábrežnej promenády, vybudovanie bulváru Pribinova a ďalšie verejné priestory, ihriská a športoviská,“ konštatuje developer.

Na južnom námestí pred mrakodrapom pribudne vizuálne dielo, ktorého podobu hľadá JTRE vo verejnej súťaži, do ktorej sa prihlásilo 60 umelcov zo Slovenska a Česka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie JTRE J&T REAL ESTATE