Nový Istropolis je bližšie k realizácii, projekt má za sebou ďalší krok v povoľovacom procese EIA (foto)

Projekt Nový Istropolis
Vizualizácia projektu Nový Istropolis. Foto: Immocap

Projekt Nový Istropolis, ktorý má vyrásť na Trnavskom Mýte v Bratislave, má za sebou ďalší krok v povoľovacom procese EIA.

Ako informuje investor – spoločnosť Trnavské Mýto, ktorá patrí pod developera Immocap, vypracovala správu o hodnotení vrátane príslušných štúdií v rozsahu hodnotenia, ktoré určilo Ministerstvo životného prostredia SR.

Hodnotenie vplyvov na životné prostredie

Vypracovanie správy znamená, že developer vypracoval správu o hodnotení vrátane príslušných štúdií a prepracoval zámer podľa pripomienok rezortu životného prostredia, dotknutej odbornej a laickej verejnosti, občianskych združení, štátnych a verejných organizácií, a všetkých ostatných účastníkov konania.

„Správa o hodnotení vplyvov projektu Nový Istropolis na životné prostredie okrem dvoch pôvodných variantov projektu dôkladne zhodnotila aj tzv. nulový variant. Rovnako je súčasťou správy aj modifikovaný variant,“ konštatuje developer.

Projekt Nový Istropolis bude podľa správy spĺňať všetky právne predpisy a normy týkajúce sa ochrany životného prostredia, nakladania s odpadmi, bezpečnosti aj hygieny.

Zámer podporuje vznik cyklotrás

„Zásadným spôsobom sa zvýši množstvo zelene a riešení na zmiernenie vplyvov klimatických zmien,“ priblížil investor s tým, že takisto navrhovaný zámer rešpektuje širšie väzby územia, podporuje cyklotrasy, pohyb peších a napojenie na dopravnú sieť v meste.

Práce na Novom Istropolise podľa investora aktuálne idú podľa harmonogramu. „V súlade s platnými búracími povoleniami v súčasnosti Immocap postupne odstraňuje jednotlivé objekty polyfunkčného komplexu niekdajšieho Domu odborov, ktorý nahradí práve projekt Nový Istropolis,“ priblížil developer.

Ten bude pozostávať z kultúrno-spoločenského centra, rezidenčných a administratívnych budov ako aj kongresového hotela s prislúchajúcou kapacitou podzemných parkovacích miest.

Immocap_novy istropolis_3.jpg
Vizualizácia projektu Nový Istropolis. Foto: Immocap
Immocap_novy istropolis_2.jpg
Vizualizácia projektu Nový Istropolis. Foto: Immocap
Vizualizácia projektu Nový Istropolis. Foto: Immocap
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ImmocapMŽP Ministerstvo životného prostredia SR