Pod Bratislavským hradom začala výstavba projektu Vydrica, vzniknú byty aj administratívne budovy

BRATISLAVA: Vizualizácia projektu Vydrica
Foto: SITA/Vydrica development.

Developer začal s výstavbou projektu Vydrica, ktorý chcú postaviť pod Bratislavským hradom v lokalite medzi Mostom SNP a štvrťou Zuckermandel. Prvá fáza hrubých terénnych úprav sa začala v auguste a skončiť by sa mala v januári alebo februári 2020.

Nasledovať majú práce na technickej infraštruktúre. Prvú etapu výstavby plánujú začať v prvom kvartáli roku 2020 a práce by mali byť ukončené v poslednom kvartáli 2022. Na tlačovej besede o tom informovali predstavitelia spoločnosti Vydrica Development.

Práce s platnými povoleniami

Prvú fázu prípravných stavebných prác vykonávajú od Rybárskeho cechu po Vodnú vežu. Zahŕňa likvidáciu zeminy a ťažbu časti skalného masívu až po bývalé parkovisko, a statické zabezpečenie brala.

Momentálne sa realizujú prípravné práce pre statické zabezpečenie, ktoré by malo nastúpiť špeciálnymi činnosťami v priebehu najbližších dní a týždňov,“ povedal vedúci oddelenia realizácií stavieb developera Daniel Horník.

Všetky práce, ktoré sa tu vykonávajú, sú v súlade s platnými povoleniami, počínajúc územným rozhodnutím a stavebným povolením na prvú etapu hrubých terénnych úprav,“ uviedol šéf developmentu projektu Vydrica Juraj Juritka. Podľa developera až 99 percent zrecyklovanej zeminy a stavebného odpadu znova použijú na stavbu Vydrice alebo pri iných projektoch v Bratislave. Príprava územia má následne pokračovať prekládkou a uložením nových sieťových vedení pre plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie rozvody.

Bratislavčania svedkami gejzíru

Bratislavčania však v pondelok ráno boli svedkami gejzíru, ktorý vytryskol práve na stavbe počas prvej etapy hrubých terénnych prác. „My sme pri sondovaní výtlačného vodovodu na hradný kopec spolupracovali so spoločnosťou Bratislavská vodárenská spoločnosť, ktorá nám túto trasu vytýčila. Keďže ide o staršie potrubia, nie je o nich úplne ideálna informácia ani u samotných správcov. Trasa bola vytýčená, ale bohužiaľ, potrubie bolo v inej trase a zasiahli sme ho. Momentálne je záležitosť pod kontrolou,“ dodal Horník. Dodávky vody nebudú podľa developera nikde obmedzené.

Developer čoskoro požiada aj príslušný stavebný úrad v bratislavskom Starom Meste o stavebné povolenie na stavbu budov. „Momentálne sa dokončuje dokumentácia a začne sa proces prerokúvania stavebného povolenia pre prvú fázu. V najbližšom období chceme požiadať o stavebné povolenie,“ uviedol Juraj Juritka.

Nová štvrť v bratislavskom podhradí má pozostávať z nových administratívnych priestorov, obchodov a bytov. Projekt zahŕňa 450 bytov, 9 000 metrov štvorcových administratívnych priestorov, 9 700 metrov štvorcových obchodov, 6 500 metrov štvorcových pre coworking a 700 parkovacích miest.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom