Prologis skolaudoval druhú halu logistického parku pre Jaguar

Hala, priemysel, priemyselný park
pixabay.com/ilustračné foto

Logistický park majú tvoriť tri haly, prvé dve sú už skolaudované.

Logistický park Nitra pre Jaguar Land Rover a ďalšie firmy v priemyselnom parku má skolaudovanú druhú halu. Spoločnosť Prologis Slovak Republic XXXII, s.r.o. získala kolaudačné rozhodnutie na halu DC2 v katastrálnom území Dražoviec. Ako sa píše v kolaudačnom rozhodnutí, ktorým mesto Nitra povolilo užívanie objektu, objekt je členený na šesť samostatných prevádzkovo-administratívnych jednotiek s rôznymi predmetmi činnosti.

Okrem skladovania tu bude prebiehať aj výroba. „Finálnym produktom výroby v prevádzke budú nazuté pneumatiky na ráfiky kolies automobilov pre novovybudovaný susedný areál. Kapacita výroby bude 1 300 kolies za zmenu,“ píše sa v kolaudačnom rozhodnutí.

Investícia za 30 miliónov

Podľa zámeru, ktorý investor pred časom zverejnil na www.enviroportal.sk, majú logistický park tvoriť tri haly. Slúžiť budú na príjem, skladovanie a redistribúciu dielov pre výrobu v závode Jaguar Land Rover, a tiež pre ľahkú výrobu v priemyselnej zóne. Investícia má dosiahnuť zhruba 30 miliónov eur.

Výstavba prvých dvoch hál sa začala 10. októbra 2017, prácu v nich má nájsť okolo 500 ľudí. Logistický park je situovaný v blízkosti závodu Jaguar Land Rover. Priestory v halách si zaistili okrem Jaguaru aj ďalšie firmy v priemyselnom parku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v Nitre