Samospráva v Púchove chce premeniť bývalé školské objekty na nájomné byty, hľadajú sa peniaze

Nájomný byt
Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský

Púchovská samospráva sa opätovne pokúša získať dotačné a úverové zdroje na výstavbu 36 nájomných bytov. Tie chce zriadiť po prebudovaní dvoch nevyužívaných stredoškolských objektov v časti Kolonka na okraji mesta.

Investíciu v hodnote 1,9 milióna eur mieni financovať kombináciou dotácie z ministerstva dopravy a výstavby a úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Predloženie oboch žiadostí schválili púchovskí poslanci na minulotýždňovom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Vlani so žiadosťou neuspeli

Prvý krok k novému nájomného bývaniu urobili v Púchove ešte v roku 2019, keď mesto v rámci zámeny nehnuteľného majetku s Trenčianskym samosprávnym krajom získalo za 521-tisíc eur dva objekty bývalých učební Strednej odbornej školy s prislúchajúcimi pozemkami.

Už vtedy vedenie mesta avizovalo, že projekt nájomného bývania by chcelo financovať z dotačných a úverových zdrojov.

Vlaňajšie podanie žiadosti o úver a dotáciu neprinieslo úspech, radnica bola nútená prerábať projekty a znížiť obstarávacie náklady o necelých 300-tisíc eur.

Súčasťou je aj parkovisko

Pri ideálnom scenári by ministerská dotácia mala pokryť 40 percent a úver zo ŠFRB 60 percent celkových oprávnených nákladov.

Prestavbou dvoch bývalých školských objektov vznikne 36 bytov. V každom z budúcich bytových domov bude deväť 1-izbových, šesť 2-izbových a tri 3-izbové byty. Súčasťou plánovanej stavby je aj parkovisko a ďalšie spevnené plochy.

Známy je už aj dodávateľ stavby, ktorým je prievidzská firma Strojstav. Tá vo verejnom obstarávaní predložila spomedzi piatich záujemcov o zákazku najlacnejšiu ponuku vo výške 1 850 335 eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom