Tatra Asset Management je novým majiteľom portfólia retail parkov v SR

Nakupovanie, obchod, obchodné centrum
www.pixabay.com/ilustračné foto

Deväť retailových parkov z regiónov západného, stredného i východného Slovenska má celkovú rozlohu viac ako 35 tisíc metrov štvorcových.

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management (TAM) kupuje portfólio deviatich regionálnych retail parkov na Slovensku. Predávajúcim je spoločnosť KLM Real Estate, ktorú v tejto transakcii zastupovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE. Súčasťou transakcie je aj predkupné právo na ďalšie retail parky, ktoré developer v súčasnosti pripravuje. Predávajúci a kupujúci sa dohodli, že nezverejnia cenu transakcie. Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť CBRE v tlačovej správe.

Deväť retailových parkov z regiónov západného, stredného i východného Slovenska má celkovú rozlohu viac ako 35 tisíc metrov štvorcových, postavené boli v rozmedzí rokov 2015 až 2018. Všetky sú plne obsadené. Spolu si v nich prenajíma maloobchodné priestory 70 nájomcov. Príjmy z nájmu maloobchodných priestorov v týchto nákupných centrách predstavujú ročne viac ako 3,8 milióna eur.

Spoločnosť ostáva aktívna pri správe a prenájme

„Rozhodli sme sa predať časť nášho portfólia investičnému fondu, pričom naďalej ostávame prostredníctvom našich dcérskych spoločností aktívni pri správe a prenájme všetkých obchodných centier. Sme radi, že najlepšie podmienky obchodu sa nám podarilo dohodnúť práve so slovenským fondom – TAM,“ povedal spolumajiteľ spoločnosti KLM Real Estate Rastislav Čačko. Podľa vyjadrenia ďalšieho spolumajiteľa spoločnosti KLM Real Estate Vladimíra Bučeka stojí za rozhodnutím o predaji umožnenie rastu a diverzifikácie developerských aktivít spoločnosti v najbližšej budúcnosti, ako aj príležitosť spolupráce so silným partnerom pri ďalšom budovaní siete retail parkov na Slovensku.

Riaditeľ oddelenia slovenskej pobočky CBRE pre investičné nehnuteľnosti Marian Mlynárik tvrdí, že ide o jednu z najväčších a najvýznamnejších transakcií v segmente retail parkov na Slovensku. „Teší nás, že tím CBRE pomohol úspešne zrealizovať tento dôležitý predaj. Svedčí to o tom, že situácia na slovenskom investičnom trhu je veľmi priaznivá a práve retailové nehnuteľnosti sú stále veľmi žiadaným investičným artiklom,“ uviedol Mlynárik.

Retailové projekty dosiahli tretinový podiel

„Portfólio retailových parkov ideálne dopĺňa štruktúru nášho realitného fondu a pozitívne prispieva k jeho regionálnej stratégii a celkovej výkonnosti. Retailové projekty dosiahli touto transakciou tretinový podiel na celkovej hodnote realitného fondu TAM. Sme presvedčení, že skladba renomovaných nájomcov a strategické lokality v rámci regionálnych miest poskytujú dobrú východiskovú pozíciu pre budúci rast hodnoty portfólia,“ komentoval kúpu podpredseda predstavenstva TAM Martin Ďuriančik.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie CBRE