Úrad priemyselného vlastníctva zrekonštruuje svoje sídlo, cieľom je aj komplexná úspora energie

Zateplenie, rekonštrukcia
Foto: ilustračné, Getty Images

Viac ako 1,8 mil. eur z eurofondov si vyžiada rekonštrukcia budovy sídla Úradu priemyselného vlastníctva SR (ÚPV SR) v Banskej Bystrici.

Kvalita pracovného prostredia

Podľa informácií z úradu obnova budovy prinesie zamestnancom zlepšenie kvality pracovného prostredia, pričom prioritným cieľom je komplexná úspora energie. Rekonštrukčné práce sa začali v júni a ich ukončenie je plánované v máji 2020.

V sídle ÚPV SR, ktoré sa nachádza na sídlisku Fončorda, komplexne rekonštruujú kotolňu, vymenia okná a dvere, zateplia strechu i obvodový plášť budovy a výmenia svietidlá.

Rekonštrukcia budovy prebieha v súlade s uznesením vlády SR týkajúcom sa projektu „Zníženia energetickej náročnosti budov v štátnom vlastníctve“.

Rezerva na nepredvídané výdavky

Projekt je plne financovaný Ministerstvom životného prostredia SR zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu „Kvalita životného prostredia“.

Podľa úradu budú mať z nenávratného finančného príspevku na obnovu budovy celkovú sumu 1 818 074,07 eura. „Z toho 1 752 035,52 eura je určených pre generálneho dodávateľa stavby spoločnosť Randa + R s.r.o. a zvyšok tvorí rezerva na nepredvídané výdavky a prostriedky pre stavebný dozor,“ konkretizuje sa v stanovisku ÚPV SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaMŽP Ministerstvo životného prostredia SR