V Banskej Bystrici vzniká nové administratívne centrum, prácu tu môže nájsť až 700 ľudí

Interpolis
Interpolis Office Center spĺňa všetky predstavy o modernej ultra nízkoenergetickej administratívnej budove. Foto: www.facebook.com

V centrálnej mestskej zóne Banskej Bystrice na Partizánskej ceste 3 vzniká administratívna budova Interpolis Office Center (IOC). Generálny dodávateľ má stavbu odovzdať do konca októbra a investor ju plánuje po kolaudácii sprevádzkovať do konca roka.

V meste tak pribudne 8 200 metrov štvorcových prenajímateľnej plochy s „áčkovými“ kancelárskymi priestormi a 209 parkovacích miest. Ako pre agentúru SITA uviedol predseda predstavenstva spoločnosti Interpolis, a.s. a projektový manažér IOC Michal Filip, celková výška investičných nákladov presahuje 12 mil. eur.

Priestor pre progresívne spoločnosti

„Banská Bystrica je mesto s veľkým potenciálom a množstvom šikovných vysokoškolsky vzdelaných ľudí z celého Slovenska, ktorí dosahujú vzdelanie práve v tomto regióne. Po štúdiu však odchádzajú za prácou do väčších miest. Preto sme sa rozhodli pre investíciu do modernej office budovy, ktorá poskytne priestor pre progresívne spoločnosti so záujmom o dlhodobé ťaženie z potenciálu mesta,“ hovorí projektový manažér.

Cieľom je priniesť firmám miesto, ktoré svojim vzhľadom a vlastnosťami prispeje k uzavretiu nových partnerstiev a obchodov, či príjemnej atmosfére na pracovisku medzi zamestnancami. Projekt podľa Filipa môže konkurovať moderným budovám v Bratislave alebo v Košiciach, pričom prácu by tu malo nájsť 500 až 700 zamestnancov.

Prestavba sa začala v roku 2019

Zámer vznikol ešte v roku 2016, keď investor kúpil pôvodný objekt naprojektovaný ešte v 70-tych rokoch minulého storočia. Samotná prestavba a výstavba Interpolis Office Center sa začala v októbri 2019. Súčasťou areálu je okrem pôvodnej budovy, z ktorej bol využitý iba skelet, aj trojpodlažná prístavba a parkovací dom. Vjazd do objektu bude možný z Partizánskej cesty aj z Cesty k nemocnici, na ktorej sa nachádza zjazd z rýchlostnej cesty R1.

Parkovací dom, ktorý je s administratívnou budovou v priamom prepojení, bude ponúkať aj parkovacie miesta vybavené nabíjačkami na elektromobily. Areál sa nachádza v centrálnej mestskej zóne, pričom pri budove sa nachádza zastávka MHD, neďaleko je vlaková aj autobusová stanica, mestský úrad, pošta a viacej významných spoločností.

Variabilné riešenia interiéru

„Interpolis Office Center spĺňa všetky predstavy o modernej ultra nízkoenergetickej administratívnej budove. Projekt obsahuje variabilné riešenia interiéru, parkovací dom, bezbariérový prístup, nabíjaciu stanicu pre elektromobily, reštauráciu a množstvo ďalších benefitov,“ uviedli autori projektu Paulíny Hovorka Architekti s tým, že medzi ďalšie výhody patrí centrálna recepcia, stanovištia pre bicykle, šatne, sprchy a kuchynky pre nájomcov, ako aj dostatok svetla. Bonusom na vyšších poschodiach sú výhľady na panorámu mesta.

Z technických riešení ocenia nájomníci inteligentný systém riadeného vetrania, pokročilý systém riadenia výťahov, elektronický protipožiarny systém a stabilný hasiaci systém.

Interiérovo je zaujímavou časťou vzdušné trojpodlažné átrium so strešným presvetlením a voľne umiestneným vertikálnym schodiskom, ktoré bude na poschodiach obklopené galériami. Skultivované bude aj okolie stavby, pribudne tu zeleň a zachovaný ostane najväčší existujúci strom pred hlavným vstupom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Filip
Firmy a inštitúcie Interpolis