V Trenčíne pribudnú desiatky bytov, investor ich plánuje postaviť v areáli bývalej firmy Ozeta

byty, dom
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Do troch rokov by v areáli bývalej textilnej firmy Ozeta v Trenčíne malo pribudnúť 82 bytov a sedem apartmánov.

Zámer na prestavbu niekdajšej administratívnej budovy investor predložil v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Trenčíne. Investičné náklady odhadol na 4,8 milióna eur.

Prístup k bytovému domu

Časť súčasného dvojpodlažného objektu chce investor nadstaviť o ďalšie tri podlažia. Zastavaná plocha pôvodného objektu je 1 748 metrov štvorcových a po rekonštrukcii sa upraví na 1 664 metrov štvorcových.

„V rámci celkového riešenia sa v území predpokladá rekonštrukcia príslušnej infraštruktúry vrátane vybudovania potrebného počtu parkovacích miest. Prístup k bytovému domu bude z Ulice Ľudovíta Stárka,“ uviedol vo svojom zámere investor.

Vzniknú aj desiatky parkovacích miest

Popri siedmich apartmánoch by v novom bytovom dome malo vzniknúť spolu 82 bytov, z toho 50 dvojizbových, 28 trojizbových a štyri štvorizbové.

Počíta sa tiež s vytvorením 118 parkovacích miest. Investor by podľa zverejneného zámeru chcel začať s výstavbou v apríli budúceho roka, stavebné práce by mali trvať dva roky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom