Všetci ilegálni prisťahovalci musia podľa Trumpa opustiť USA

Donald Trump
Donald Trump Foto: SITA/AP

WASHINGTON 1. septembra (WebNoviny.sk) – Osoby, ktoré sa dostali na územie USA protizákonne, nesmú dostať možnosť zlegalizovať svoj pobyt v tejto krajine. Republikánsky kandidát na post amerického prezidenta Donald Trump to uviedol v dlho očakávanom prejave o imigračnej politike, ktorý predniesol v stredu pred tisícmi svojich priaznivcov v arizonskej metropole Phoenix.

Podľa Trumpa „nie je možné získať legálny štatút ilegálnym vstupom do krajiny“ a jeho imigračný plán preto nebude ponúkať „žiadnu amnestiu„. Pre ilegálnych prisťahovalcov zostane „len jedna jediná cesta: vrátiť sa domov a žiadať o opätovný vstup, ako ktokoľvek iný“, citovala dnes jeho slová agentúra AP.

Trump v takmer hodinovom prejave vytýčil 10-bodový plán vrátane vyhostenia dvoch miliónov „kriminálnych cudzincov„, pričom ubezpečil, že USA naďalej vítajú prisťahovalcov, pokiaľ „prichádzajú legálne, riadne preverení a spôsobom, ktorý slúži národným záujmom“. V súvislosti s deportáciami chce zaistiť, že krajiny, do ktorých majú byť vyhostené osoby vrátené, sa nebudú tomuto postupu brániť.

Trump potvrdil aj svoj zámer vybudovať múr na americko-mexickej hranici, ktorý zaplatia „na sto percent“ Mexičania, hoci „o tom ešte nevedia„. Vyjadril sa tak iba niekoľko hodín po návrate z Mexika, kde sa stretol s mexickým prezidentom Enriquem Peňom Nietom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump