Všetky medaily v K1 mužov patria Nemcom

Grimm
Alexander Grimm Foto: SITA, AP

AUGSBURG 3. júla (WEBNOVINY) – Nemeckí kajakári totálne ovládli finále K1 mužov na pretekoch záverečného 3. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu a obsadili všetky tri medailové pozície. Z prvenstva sa tešil Hannes Aigner pred Alexandrom Grimmom, bronz si vybojoval Paul Böckelmann. najväčšiu radosť však mal Talian Daniele Molmenti. Majster sveta z roku 2006 síce skončil až piaty, ale to mu stačilo na celkové prvenstvo v seriáli Svetového pohára.

Rovnako ako pred dvoma týždňami v českej metropole Praha a minulý týždeň v španielskom Seu d´Urgell bolo finále kategórie kajakárov bez slovenskej účasti. Najlepší výkon v semifinále predviedol Kamil Kaniščák, ktorý skončil jedenásty. Patrila mu teda prvá nepostupová pozícia do desaťčlenného finále. Zaujímavosťou je, že v predchádzajúcich dvoch pretekoch rovnako jedenásty tesne pred bránami bojov o medaily skočil Ján Šajbidor. Ten bol teraz až tridsiaty šiesty, predstihol ho aj Tomáš Mráz, ktorého klasifikovali na 26. priečke.

Neoficiálne výsledky – finále:

K1 muži: 1. Hannes Aigner 98,91 (0), 2. Alexander Grimm 100,12 (0), 3. Paul Böckelmann (všetci Nem.) 100,19 (0), 4. Peter Kauzer (Slovin.) 100,31 (2), 5. Daniele Molmenti 100,62 (0), 6. Stefano Cipressi (obaja Tal.) 101,96 (0), 7. Sebastian Schubert (Nem.) 101,97 (0), 8. Dariusz Popiela (Poľ.) 103,24 (0), 9. Campbell Walsh (V.Brit.) 103,59 (2), 10. Pierre Bourliaud (Fr.) 105,73 (0),… nepostúpili do finále 11. Kamil Kaniščák, 29. Tomáš Mráz, 36. Ján Šajbidor (všetci SR)