Draxler vymenoval do vedúcich funkcií v školstve dve ženy

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Juraj Draxler. Foto: Archívne, SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) – Do funkcií štátneho tajomníka a štátneho školského inšpektora vymenoval vo štvrtok minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler dve ženy.

Kanovskú trápia slabé výsledky niektorých škôl

Novou štátnou tajomníčkou sa stala bývalá riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania Romana Kanovská. Štátnu školskú inšpekciu zveril minister Draxler do rúk bývalej šéfky inšpekcie v Trnave Viery Kalmárovej. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Návrh na vymenovanie Kanovskej do funkcie štátnej tajomníčky schválila vláda v stredu. „Chcem sa zamerať na aktuálne problémy regionálneho školstva. Trápia ma slabé výsledky niektorých škôl a pomôcť by som chcela aj tam, kde je silný vplyv sociálne znevýhodneného prostredia na deti,“ povedala na štvrtkovom stretnutí s vedením rezortu Kanovská.

Školská inšpekcia je podľa Kalmárovej užitočná

Kalmárová vo funkcii hlavného inšpektora nahradí Jozefa Javoreka, ktorý sa funkcie vzdal, minister Draxler sa s ním vo štvrtok rozlúčil a poďakoval mu za jeho prácu.

„Mienim presvedčiť verejnosť, že školská inšpekcia je užitočná. Plánujem niekoľko zmien, napríklad aj to, aby sa posilnila kontrola procesov a hodnotenie a obmedzila kontrola formálnych vecí. Naša pozornosť by sa mala viac upierať na profil žiaka a na jeho kompetencie,“ vyjadrila svoje priority v novej funkcii Kalmárová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Draxler
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR