Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prednaska.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
21. 01. 2019 10:16 Regionálne školstvo od vSkolstve.skSITA

Fajnorka oslavuje 115. výročie svojich prvých skúšok

Fajnorka je škola so štvorročným denným študijným programom. Absolventi, budúci strojári, získajú nielen teoretické vedomosti a praktické zručnosti v danom odbore v slovenčine, ale aj v cudzom jazyku

Stredná priemyselná škola strojnícka na Fajnorovom nábreží v Bratislave oslavuje 115. výročie svojich prvých polročných skúšok. Výročie je sprevádzané dvoma podujatiami. V piatok 25. januára štartuje o 10:00 hod seminár najúspešnejších absolventov školy pod názvom Zručnosti a vedomosti absolventa Fajnorky včera dnes a zajtra.

V sobotu 26. januára nasleduje Sobotný deň otvorených dverí – Stretnutie generácií pre budúcnosť. Podujatie je určené širokej verejnosti, ako aj žiakom, učiteľom a absolventom školy. Začiatok je naplánovaný na 10:00 hod. „Každý úspešný absolvent píše históriu školy, a preto si zaslúži byť súčasťou osláv jej jubilea,“ povedal riaditeľ školy Felix Dömény.

Ako agentúru SITA informovala Diana Mareková Theizlová zo spoločnosti Fusion, medzi pozvanými na oslavu výročia sú absolventi školy pracujúci v odbore, ako aj zástupcovia ministerstva školstva, Bratislavského samosprávneho kraja, Štátneho inštitútu odborného vzdelávania a iných organizácií.

Záujemcovia navštívia napríklad laboratóriá

Deň otvorených dverí pripadol na deň prvých polročných skúšok, ktoré boli v roku 1904. V rámci prehliadky školy sa záujemcovia o štúdium na tejto strednej škole, ako aj ich rodičia, na chvíľu ocitnú v magickom svete vedy a techniky. Okrem iného navštívia špecializované učebne, laboratóriá či dielne. Dozvedia sa nielen všetky informácie o štúdiu a jeho obsahovej náplni, ale aj možnostiach uplatnenia sa v praxi.

Fajnorka je škola so štvorročným denným študijným programom. Absolventi, budúci strojári, získajú nielen teoretické vedomosti a praktické zručnosti v danom odbore v slovenčine, ale aj v cudzom jazyku. „Prezentovanie v cudzom jazyku, ako aj výmenné stáže s partnermi v zahraničí sú na našej škole samozrejmosťou,“ dodal Dömény.

V kooperácii ministerstiev školstva vo Francúzsku a na Slovensku a s aktívnou pomocou PSA Peugeot Citroën vzniklo v škole centrum moderných strojárskych technológií. Škola úzko spolupracuje s vysokými školami, dbá na úzke prepojenie teórie a praxe, kooperuje s viacerými podnikmi v regióne. Má úspešný tím RC Fajnorka, ktorý má svoj vlastný model auta na hybridný vodíkovo-elektrický pohon. Je členom EfVET organizácie, ktorá združuje školy a inštitúcie poskytujúce odborné vzdelávanie z celej Európy.

Odporúčané články

Platy začínajúcich učiteľov budú vyššie, prezidentka Čaputová podpísala novelu zákona Až 82 percent všetkých učiteľov na Slovensku tvoria ženy, priemer krajín OECD je pritom nižší

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo školstva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X