Koronavírus na Slovensku zatvoril už 114 škôl, najmenej ich je v Banskobystrickom kraji

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Na Slovensku bolo k utorku 20. októbra zatvorených 114 škôl a v 245 školách boli zatvorené triedy. Agentúru SITA o tom informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR).

Zatvorených tried je tak celkovo 1 099, doma je v preventívnej izolácií 44 294 detí, čo predstavuje 6,8 percenta zo 643 552 žiakov školách, mimo rozhodnutia z 12. októbra. V porovnaní s minulým týždňom ide o nárast o vyše 11-tisíc žiakov.

Stredoškoláci sa učia dištančne

Zo 113 204 zamestnancov škôl je v preventívnej izolácií 4 364. Stredné školy od pondelka 12. októbra prešli do odvolania na dištančné vzdelávanie.

Viac o téme: Koronavírus

Najviac úplne zatvorených škôl je v Prešovskom kraji (57), za ním nasleduje Žilinský kraj s 18 a Košický kraj so 16 školami. V Trnavskom kraji je úplne zatvorených osem škôl, v Bratislavskom šesť a v Trenčianskom a Nitrianskom kraji zhodne po štyri školy.

V Banskobystrickom kraji je zatvorená iba jedna škola. Tento kraj má tiež aj najnižší počet škôl so zatvorenými triedami, je ich 16. Najviac ich má Žilinský kraj, v ktorom má triedy zatvorené 51 škôl.

Covid – školský semafor

MŠVVaŠ SR s riaditeľmi škôl v súvislosti s pandémiou komunikujú cez samostatný portál Covid – školský semafor. Informačný portál má podobu formulára obsahujúceho otázky v súvislosti s rôznymi možnosťami vývoja epidemiologickej situácie v škole.

Školy takto môžu informovať o udelení „riaditeľského voľna“ z dôvodu podozrenia na ochorenie COVID-19, uzavretí triedy alebo školy, návrate jednej alebo viacerých tried späť do školy či o začiatku a konci domácej izolácie zamestnancov z dôvodu podozrenia, respektíve ochorenia na COVID-19.

Údaje by mali školy zaslať k príslušnému dňu, v ktorom nastala zmena.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR