Košické základné školy hlásia zlepšenú epidemickú situáciu, vo väčšine tried už prebieha štandardné vyučovanie

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Epidemická situácia na základných školách v Košiciach sa oproti minulému týždňu výrazne zlepšila. S následkami ochorenia Covid-19 sa v súčasnosti potýkajú žiaci a zamestnanci 11 škôl v meste, čo je o päť menej, ako tomu bolo pred týždňom. Informovala o tom Jana Poľová z Magistrátu mesta Košice.

Viac o téme: Koronavírus

V karanténe sa k pondelku nachádzali žiaci v 23 triedach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta oproti 43 triedam, ktoré museli mať on-line výučbu minulý týždeň. Ochorenie Covid-19 má momentálne najväčší vplyv na vyučovací proces na ZŠ Polianska, kde sú v karanténe štyri triedy.

Klesajú počty nakazených

Na ZŠ Krosnianska 4 majú v dvoch triedach pozitívnych spolu sedem žiakov a dvoch učiteľov. Na dvoch tretinách košických škôl však už prebieha vyučovanie v štandardnom režime.

„Teší nás, že klesajú počty nakazených detí aj zamestnancov našich škôl. K dnešnému dňu (28. septembra pozn. redakcie) máme hlásených celkovo 24 pozitívnych žiakov, troch učiteľov a dvoch nepedagogických zamestnancov. To je zhruba o polovicu menej ako pred týždňom. Sme radi, že nepriaznivý trend od začiatku školského roka sa obrátil a veríme, že čo najviac detí sa bude môcť aj naďalej vzdelávať priamo vo svojich školách,“ uviedla námestníčka primátora mesta Košice Lucia Gurbáľová (KDH).

Stovky detí v karanténe

Ako doplnila, na košických školách je v karanténe momentálne okolo 600 detí. Zhruba 100 z nich si na ZŠ Postupimská, ZŠ Laca Novomeského a ZŠ Krosnianska 2 ukončilo záverečný deň karantény v pondelok.

V utorok sa už budú môcť opäť zvítať so svojimi spolužiakmi priamo na vyučovaní vo svojich školách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana PoľováLucia Gurbáľová
Firmy a inštitúcie Magistrát Košice