Medici sa môžu uchádzať o grant už len do konca roka

Foto: Pixabay.com

Suma sa vypláca mesačne počas akademického roka a trvania štúdia, okrem mesiacov júl a august

Študenti lekárskych fakúlt štvrtého až šiesteho ročníka sa môžu do konca roka uchádzať o grant, ktorý udeľuje sieť nemocníc Svet zdravia a sieť polikliník ProCare. Finančná podpora má formu mesačného štipendia vo výške 300 eur, ktoré študent môže čerpať každý mesiac počas celého akademického roka. Agentúru SITA o tom informovala Jana Fedáková zo siete nemocníc Svet zdravia.

Premena slovenského zdravotníctva

„Tento projekt je pokračovaním našej spolupráce s medikmi už počas štúdia. Je to ďalší zo spôsobov prepájania teoretických vedomostí s praxou v podmienkach reálnych nemocníc a zároveň konkrétna podpora mladých talentov už počas štúdia. Našou ambíciou je motivovať šikovných ambicióznych ľudí zotrvať na Slovensku a podieľať sa na premene slovenského zdravotníctva,“ povedala riaditeľka ľudských zdrojov siete ProCare a Svet zdravia Jana Palenčárová.

Grantom podporia študentov, pre ktorých je medicína srdcovou záležitosťou. Udeľujú ho v každom akademickom roku určitému počtu vybraných študentov medicíny. Suma sa vypláca mesačne počas akademického roka a trvania štúdia, okrem mesiacov júl a august. Podmienkou je byť študentom denného štúdia štvrtého až šiesteho ročníka lekárskej fakulty v odbore všeobecné lekárstvo a tiež absolvovanie minimálne dvojtýždňovej stáže vo vybranej nemocnici a na oddelení Sveta zdravia počas akademického roka.

Študenti môžu o grant požiadať do konca tohto roka prostredníctvom webovej stránky www.procare.sk/grant-medikov/.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom