Platy učiteľov sa budú naďalej zvyšovať, sľubuje Danko

Predseda strany SNS Andrej Danko počas tlačovej besedy strany SNS na tému: Dianie v koalícii a postoj SNS. Bratislava, 23. august 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 3. októbra (WebNoviny.sk) – Počas súčasnej vládnej koalície sa podstatne zvýšia mzdy učiteľov. Na konferencii Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku a partnerských reprezentatívnych organizácií v rezorte školstva to v pondelok povedal predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Dodal však, že treba myslieť aj na iné profesie, ktoré sa vlády oprávnene pýtajú, kedy bude myslieť tiež na nich. Informovala o tom hovorkyňa predsedu Národnej rady SR Eva Kliská.

Danko v pondelok zdôraznil, že štát musí viesť dialóg so svojimi partnermi. Za oblasť školstva predseda parlamentu považuje za partnera práve Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku. Profesia učiteľa má podľa Danka veľkú podporu a vládna koalícia sa snaží robiť všetko pre to, aby sa zlepšili podmienky pedagogických aj nepedagogických pracovníkov. Zároveň vyzdvihol potrebu efektívnej výučby, ktorá vychováva generáciu ľudí, ktorí si dokážu vážiť tradície, hodnoty a základné ľudské práva.

Predseda parlamentu vo svojom vystúpení hovoril aj o tom, že na napĺňaní sľúbených požiadaviek naozaj záleží. Treba však podľa neho brať do úvahy vyrokované možnosti, cestu a všetkých partnerov, ktorých sa zvyšovanie platov učiteľov týka. Zdôraznil pritom, že s postupným zvyšovaním platov učiteľov sa ráta aj do budúcnosti. Nie však formou štrajkov, ale korektných dialógov a rokovaní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRNR SR Národná rada Slovenskej republiky