Posledný marcový štvrtok bude patriť dejinám slovenského divadla

Foto: Pixabay.com

Prednášateľom bude divadelný historik, kritik a pedagóg Vladimír Štefko, ktorý je jeden z najvýznamnejších predstaviteľov slovenskej teatrológie

Dejinám slovenského divadla bude venovaná Vedecká kaviareň 28. marca o 17:00 v Centre vedecko-technických informácií SR. V diskusii sa záujemcovia dozvedia, kam až siahajú korene slovenského divadelníctva a ako vplývali na jeho profesionálny vývoj rozhodujúce spoločensko-historické medzníky v našich dejinách, od najstarších čias, až po koniec tisícročia.

Publikácia Dejiny slovenského divadla

Prednášateľom bude divadelný historik, kritik a pedagóg Vladimír Štefko, ktorý je jeden z najvýznamnejších predstaviteľov slovenskej teatrológie a laureát ceny Slovenskej sekcie Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov. Dlhodobo pôsobil ako vysokoškolský pedagóg a profesor dejín slovenského divadla na Divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave.

V súčasnosti pod jeho editorským vedením vzniká dvojdielna publikácia s názvom Dejiny slovenského divadla, ktorej prvá časť už vyšla na začiatku tohto roka a jej druhá časť vyjde v roku 2020 pri príležitosti 100. výročia vzniku profesionálneho divadla na Slovensku

Vstup je voľný

Vedecké kaviarne pod názvom Veda v CENTRE pravidelne raz do mesiaca organizuje pre širokú verejnosť Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR v Bratislave. Vstup na podujatie je pre verejnosť voľný.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom