Preventívne opatrenia pre koronavírus zavádzajú aj v Nitre, školy rušia cesty do zahraničia

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Základné a materské školy v Nitre prijímajú v súvislosti s hrozbou koronavírusu viaceré preventívne opatrenia. Základná škola Kniežaťa Pribinu ruší návštevu Veľkej Británie, ktorá mala byť súčasťou projektu Erasmus+.

Zrušili cestu do zahraničia

Riaditeľky materských škôl zasa podľa hovorcu nitrianskej radnice Tomáša Holúbka zrušili návštevu podobných zariadení v Rakúsku.

Tieto opatrenia sú v súlade s usmernením ministerstva školstva, ktoré dôrazne neodporúča organizovanie akýchkoľvek výletov a exkurzií do oblastí s potvrdeným výskytom nového koronavírusu Covid-19.

„Do škôlok objednávame viac antibakteriálnych prostriedkov. Priestory škôlok sa umývajú 3- až 4-krát denne. Pracovníci škôl a škôlok tiež dostali usmernenie, podľa ktorého majú dbať na zvýšenú hygienu kľučiek a priestorov, do ktorých prichádzajú rodičia,“ informoval ďalej Holúbek.

Lekári pošlú špeciálnu sanitku

V prípade akéhokoľvek podozrenia na koronavírus radnica v súlade s pokynmi hygienikov odporúča ostať doma a lekárov alebo hygienikov kontaktovať najskôr telefonicky.

Ak zdravotníci rozhodnú o hospitalizácii pre podozrenie z koronavírusu, pošlú za potenciálne infikovaným pacientom špeciálnu sanitku.

Všetky doteraz na Slovensku testované vzorky na ochorenie koronavírusom Covid – 19 boli negatívne. Koronavírus tak na Slovensku, na rozdiel od viacerých susedených krajín, ešte potvrdený nebol.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Holúbek