Prezidentka Čaputová vyzvala na skvalitnenie podmienok v školstve, učiteľom a rodičom sa poďakovala za ich obetu počas pandémie

Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: www.facebook.com

Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú mrzí, že snaha štátu o vytvorenie podmienok pre učiteľov, aby dokázali vytvárať pre deti čo najlepšie podmienky pre vzdelanie, stále nie je dostatočnou prioritou.

Uviedla to vo svojom statuse na sociálnej sieti pri príležitosti konca školského roka. V ňom sa poďakovala učiteľom a ďalším zamestnancom škôl, žiakom aj rodičom.

Zlé podmienky v školstve

Čaputová zhodnotila, že školskí zamestnanci musia byť unavení a že na nich dopadá ťažoba zo zvládania pandémie, neustálych zmien a reorganizácie vyučovania pre karanténu, z dobiehania po dištančnom vyučovaní a na mnohých aj zo zvládania začleňovania detí utekajúcich pred vojnou do svojich tried a škôl.

„A to všetko v podmienkach nášho školstva – vrátane platových, ktoré jednoducho nemožno považovať za uspokojivé,“ poznamenala prezidentka s tým, že si želá, aby sa čím skôr vytvorenie vhodných podmienok pre učiteľov stalo prioritou štátu.

Na jednom vysvedčení život nestojí

Žiakom a študentom sa prezidentka poďakovala za snahu a poctivosť, ktorú celý školský rok vkladali do učenia. Pripomenula im, že aj keď im niečo nevyšlo podľa ich predstáv, život na jednom vysvedčení nestojí.

Podľa nej by to mali brať ako možnosť poučiť sa z chýb a v budúcnosti na sebe zapracovať. Rodičov ocenila za trpezlivosť a podporu svojich detí pri učení.

„Prosím, ak aj vysvedčenia vašich detí nie sú podľa vašich predstáv, buďte stále pre nich predovšetkým oporou, aby bol pre vaše deti domov miestom ich bezpečia,“ požiadala Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová