Linku podpory pre učiteľov kontaktovalo od jej spustenia približne 300 pedagógov

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Linku podpory pre učiteľov kontaktovalo od jej spustenia približne 300 pedagógov. Na tlačovej konferencii to uviedol generálny riaditeľ Metodicko-pedagogického centra Ivan Pavlov, riaditeľ občianskeho združenia IPčko Marek Madro a riaditeľka Cirkevnej základnej školy Narnia v Bratislave Soňa Poprocká.

Linka slúži na poskytovanie psychologickej podpory pre učiteľov v ťažkých životných situáciách alebo pedagógov, ktorých trápia problémy.

Mailami aj telefónom

Celkovo 65 percent kontaktov linky sa uskutočňuje formou e-mailov, zvyšných 35 percent tvorí poskytovanie pomoci prostredníctvom telefonátu. Riaditeľ IPčka Marek Madro uviedol, že v prípade telefonátov jeden hovor trvá aj 60 minút.

Pedagógov, ktorí sa na linku obracajú, najčastejšie trápi strata blízkych osôb v čase pandémie ochorenia COVID-19, najmä v posledných týždňoch, ale aj tlaky na výkon ich povolania, vzťahy na pracovisku či depresívne symptómy.

Okrem toho pedagógov často sužujú aj témy súvisiace s očkovaním proti ochoreniu COVID-19, partnerské vzťahy, syndróm vyhorenia, obavy zo zatvorenia škôl, frustrácia, nízka sebadôvera či snaha zvládnuť situáciu s pomocou alkoholu.

Psychické zdravie učiteľov

Ivan Pavlov prezradil, že Metodicko – pedagogické centrum sa chce situáciou súvisiacou s psychickým zdravím učiteľov zaoberať aj naďalej. Budúci týždeň chce centrum spustiť zber dát, ktoré by mali lepšie priblížiť stav psychickej pohody medzi pedagógmi na Slovensku.

Zároveň chce odštartovať sériu odborných konferencií, ktorých hlavnou témou bude psychické zdravie učiteľov. Prvá sa uskutoční v pondelok 22. novembra a jej hlavnou témou bude duševná imunita učiteľov.

Linka podpory pre učiteľov ponúka na výber dva prostriedky pomoci. Učitelia môžu zavolať na telefónne číslo 0800 221 323, každý deň od 14:00 do 18:00 alebo napísať e-mail na adresu linkapreucitelov@mpc-edu.sk.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Marek Madro