Šikana v školách je podľa Síthovej dlhodobý problém, plánujú robiť semináre a webináre pre učiteľov (video)

Akčný plán riešenia šikanovania v školách a školských zariadeniach na roky 2022 – 2023, ktorý v stredu schválila vláda, nie je reakciou na udalosť, ktorá sa nedávno udiala v obci Miloslavov.

Na brífingu to v stredu počas rokovania vlády povedala štátna tajomníčka rezortu školstva Svetlana Síthová. Podľa nej šikana ako problém jestvuje dlhodobo a po novom sa preniesol viac na sociálne siete a do kyberpriestoru.

Opatrenia k nejakej udalosti

Ako uviedla Síthová, akčný plán obsahuje konkrétne opatrenia na vzdelávanie a podporu učiteľov a riaditeľov škôl v krízovom manažmente. To znamená, čo robiť, keď dôjde k nejakej udalosti.

„V najbližšom období sa bude tvoriť takzvaný štandard práce v oblasti nielen prevencie, ale aj v riešení šikany. Tieto štandardy požadujú mnohé organizácie a odborníci, ktorí v tejto téme dlhodobo pracujú,“ uviedla štátna tajomníčka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Webináre pre učiteľov

Podľa nej sa budú robiť semináre i webináre pre učiteľov. Vyzvala tiež médiá, aby boli partnermi rezortu školstva a ukazovali aj momenty, ako problémy riešiť. Upozornila, že opakované prezentovanie videí z Miloslavova traumatizuje nielen deti v Miloslavove, ale aj širšie okolie.

Síthová apelovala na rodičov, že deti potrebujú cítiť podporu a vyzvala všetkých občanov, že akýkoľvek prejav hnevu aj na sociálnych sieťach je forma násilia.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Svetlana Síthová
    Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRVláda SR