Školy a škôlky budú fungovať v novom režime až od 8. marca, upozorňuje ministerstvo

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Školy budú v novom režime fungovať od budúceho týždňa a nie od stredy 3. marca, ako bolo pôvodne avizované.

Vo videu na stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR to oznámila riaditeľka predprimárneho vzdelávania a základných škôl na rezorte školstva Anna Chlupíková.

„Pripravujeme rozhodnutie ministra školstva o tom, čo sa bude meniť a ako budeme ďalej fungovať. Toto rozhodnutie bude platiť od pondelka 8. marca. Chcem upokojiť všetkých riaditeľov škôl a školských zariadení. Nemusia sa náhliť s tým, aby do zajtra všetko zvládli,“ priblížila Chlupíková. Dodala, že naďalej platí rozhodnutie ministra z pondelka 8. februára.

Od budúceho týždňa by mali byť materské školy a prvý stupeň základných škôl otvorené najmä pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorí nemôžu pracovať z domu.

Avšak prezenčná forma výučby bude možná aj pre končiace ročníky na stredných školách a pre stredné zdravotnícke školy. Tiež aj pre skupiny jeden učiteľ plus päť žiakov, a to z dôvodu, že sa nemôžu učiť dištančne online.

Naďalej platí, že jeden z rodičov sa musí preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19, nie starším ako sedem dní. Negatívny test musí mať aj žiak vo veku od druhého stupňa vyššie. Ide o žiakov, ktorí sa v škole stretávajú v skupine po päť spolu s učiteľom. Negatívnym testom sa majú naďalej preukazovať aj študenti stredných zdravotníckych škôl a žiaci končiacich ročníkov stredných škôl.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna Chlupíková
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR