Stovky materských aj základných škôl zostalo zatvorených, Trenčiansky kraj otvoril takmer všetky

Meranie priemernej teploty a jej zmien v rámci populácie by sa mohlo v budúcnosti používať ako indikátor verejného zdravia. Foto: SITA/Jana Birošová

Počas prvého týždňa obnovenia výchovno-vzdelávacieho procesu, od 1. júna, otvorilo svoje brány 80,6 percenta materských škôl a 90,5 percenta základných škôl. Do materských škôl sa tak vrátilo približne 70-tisíc detí, čo predstavuje 50 percent z celkového počtu a 170-tisíc žiakov základných škôl, teda 63 percent z celkového počtu.

Celkovo je tak otvorených 2 265 škôlok a 1 867 základných škôl. Zatvorených ostalo 667 materských a 236 základných škôl.

Viac o téme: Koronavírus

„V prípade materských škôl bol najvyšší záujem o otvorenie v Žilinskom kraji (98,5 percenta) a najnižší v Prešovskom kraji (35,8 percenta). Rekordný počet otvorených základných škôl bol v Trenčianskom kraji (99,5 percenta), za ním nasleduje Žilinský a Bratislavský kraj s rovnakým záujmom 98,3 percenta. Najnižší počet otvorených základných škôl potvrdil opäť Prešovský kraj (74,8 percenta),“ uvádza ministerstvo.

Školy sú otvorené za prísnych protiepidemiologických opatrení. Tými sú napríklad ranné meranie telesnej teploty žiakom, dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy školy či zachovanie stanovených odstupov. Vyučovanie sa za týchto podmienok uskutočňuje v skupinách.

„V materskej škole môže byť v skupine najviac 15 detí a v základnej škole maximálne 20 žiakov, pričom nemá dochádzať k ich migrácii medzi jednotlivými skupinami. Obsah a formu všetkých vzdelávacích a záujmových činností je nutné voliť tak, aby boli zaistené hygienicko-epidemiologické opatrenia,“ uzatvára.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom